De tong

Deze informatie is gecontroleerd door deskundigen.

Naar colofon
Opslaan

De tong zit in de mond en is gemaakt van spieren. Deze spieren zijn sterk, en tegelijk ook heel soepel. Je gebruikt je tong bij eten, drinken, proeven en praten.

Op de tong zitten smaakpapillen. Daarmee kun je dingen proeven. De smaakpapillen aan de voorkant van de tong zijn klein. Achteraan de tong zitten grotere smaakpapillen. Die zien eruit als bultjes. Dit is normaal en hoort zo.

Zie je een ander soort bultje op je tong en vertrouw je het niet? Ga dan naar de huisarts. Lees meer over hoe je tongkanker kunt herkennen.

De tong met de grote en kleine smaakpapillen

De tong bestaat uit 2 delen

De tong heeft eigenlijk 2 delen. Het deel in de mond dat je kunt zien, is het voorste deel. Dit deel zit los en kun je makkelijk bewegen door de soepele spieren.

Dan is er nog het achterste deel van de tong. Dit deel heet de tongbasis. Het zit achter en onder het voorste deel.

De tongbasis zit vast aan de onderkaak, en aan de onderkant van de mond. De tongbasis zorgt voor stevigheid en kan niet bewegen.

Het voorste deel van de tong en de tongbasis

Plek van de tumor op de tong

Is bij jou tongkanker ontdekt? Vraag je arts waar de tumor precies zit. Dit kan helpen om de ziekte beter te begrijpen.

Er kan ook kanker ontstaan in de mond, of op de lippen. Hier heeft kanker.nl aparte informatie over. Bekijk de informatie over mondkanker, of over lipkanker.