Er in en er uit, er in en er uit, er in en er uit..

Wie nu hoopt op een sappig verhaal, waarvan de oren gaan gloeien, die moet ik teleurstellen.

Bovenstaande titel slaat op de activiteiten van de grote BMW motorzaak waar mijn tuffertje voor onderhoud stond. Stond, hij is nu naar Paul de Wit in Wormerveer gebracht. Die was verbaasd dat een bmw dealer een bmw motor voor onderhoud bracht bij een zaak die bijna alle merken doet. Samen met een doos onderdelen. Het was net sinterklaas, het uitpakken van de doos.

Toen we de motor ophaalden voor het Pinksterweekend, deden ze voorkomen dat het meeste onderhoud al was gedaan en alleen de koppelingskabel nog moest. Maar de inhoud van de doos doet anders vermoeden. Daar zaten o.a. nieuwe bougies in (voor de onderhoudsbeurt) en nieuwe gaskabels. (Maar die waren toch al vervangen?) Ik denk dat het volgende is gebeurd:

De motor is 12 mei daar gekomen en ze hebben die motor elke dag 's morgens naar buiten geduwd en 's avonds weer naar binnen. Nu zit er een analoog klokje op de motor die best veel stroom trekt. Geen probleem als je elke dag rijdt, of als die aan een druppellader staat, maar bijna 4 weken geen stroom, dat vindt de accu dan niet fijn. Omdat ik de motor wilde ophalen, hebben ze woensdag gekeken of de motor startte. En toen kwamen ze erachter dat de accu leeg was. En hebben ze er een nieuwe ingezet. En daarvoor moet het luchtfilter er af en daar loopt een benzineleiding doorheen. En die is gaan lekken. En die hadden ze niet op voorraad.

Ik denk nu ook dat het lage oliepeil onderweg niet is gekomen door een verkeerde olie, maar omdat er geen onderhoud was uitgevoerd. En omdat ik dacht dat dat wel was gebeurd, heb ik verder geen oliepeil gecontroleerd.

Inmiddels is het vijf weken na Pinksteren, niets aan de motor gedaan, behalve er in en er uit, er in en er uit, ben benieuwd naar de staat van de nieuwe accu. Aanstaande donderdag gaat Paul er mee aan de gang, benieuwd wat hij tegenkomt.

En die mooie motorzaak daar in Alkmaar, er in en er uit, er in en er uit, maar klaarkomen is er niet bij.

12 reacties

Zweef je was dus te goed van vertrouwen, denken dat die mooie bmw-zaak het wel even zou fiksen. Ik hoop echt voor jou dat het nu goed komt want met al dat ziekte gelazer wil je dit er niet bij hebben. Lekker tuffen zonder zorgen.

Je had een tijdje geleden een verhaal over kerstverlichting die aan een draad omhoog gebracht kon worden. Wel dat idee van jou of Mevr. Zweef heb ik nu toegepast in horizontale vorm. Op mijn serre span ik als het heet is een schaduwdoek, altijd een gedoe. Heb nu met draad en 2 katrollen een systeem om dat doek heen en weer te schuiven en dat werkt prima. Er zijn  ook wel fabrieks systemen maar dat vind ik zonde van het geld. Gelukkig zat er geen octrooi op Haha!!

Laatst bewerkt: 15/07/2025 - 19:36

Ik had nooit moeten zeggen dat ze de tijd konden nemen, maar elke dag bellen of die al klaar was.

Hier heeft de kankerkaart zeker niet geholpen. Ze hebben vast gedacht: Krijg de kanker met dat ouwe ding. Oh nee, heeft hij al 🤦.

Mooi dat het werkt met die katrollen.

Laatst bewerkt: 15/07/2025 - 20:44

Waar is toch de ik lig in een deuk knop.... het zal fijn zijn als je tuffertje het weer doet! En anders zit er in Almere ook een hele goede BMW zaak die dankzij BWM officieel geen BMW meer doet, maar er toch heel goed in is en veel minder er in en er uit.... :D 

Laatst bewerkt: 16/07/2025 - 00:40

Het is nu te laat maar zoek je een top zaak voor je BMW dan kan ik Ottenhof in Badhoevedorp met een gerust hart aanraden. Daar gaat die van mij ook altijd heen. Misschien moet ik zeggen ging. Ik heb besloten te stoppen. Ik vertrouw mijzelf niet meer op de motor. Het goede nieuws is hij blijft in de familie mijn broer komt hem vandaag halen.

Laatst bewerkt: 16/07/2025 - 09:04