Waar stond ik, mijn ervaringen

Clemence schreef een blog, waar sta ik.
En dat heeft me aan het denken gezet, hoe ik het ervaren heb, dat wat met Margreet en mij is gebeurd, en de invloed op mijn leven.

Ik heb het proces met Margreet, meerdere malen doorlopen, en telkens als het slecht ging, dacht ik, is dit het dan, is het einde nabij, of is het gewoon een diep dal, waaruit je weer tevoorschijn komt.
Ik herinner me de vele keren dat ik halsoverkop in de auto stapte, om ze midden in de nacht naar het ziekenhuis te brengen.
Net zoals Clemence zich afvraagt waar ze in het geheel staat, was dit ook voor mij zo, en ik neem aan, ook voor Margreet.
Dat klinkt vreemd, maar ze praatte er echt niet over, ik wist niet hoe zij erover dacht, en ik wist niet wat ik ervan moest denken, en het enige wat ik als naaste kon doen, was op de golven meegaan.

Het maakte mij, een beetje murw, en iedere keer dat ze weer opknapte, voelde het als weer een gewonnen slag, en toen het einde echt naderde, had ik weer datzelfde gevoel, we zullen het wel zien, hoeveel tijd ons nog gegeven wordt, de waarheid was moeilijk te accepteren, ik kon er alleen het beste van maken, en afwachten.
Ik heb de weg, samen met haar tot het einde gelopen.

En toen het einde kwam, wist ik niet meer wat ik moest voelen.
Ook toen wist ik niet waar ik stond, in dat proces.
Inmiddels ben ik bijna drie jaar verder, en realiseer ik me maar al te goed, dat het gemis aan wederkerigheid, de reis van mijn leven, anders heeft gemaakt.
Mijn liefde was oprecht, maar door recente onthullingen, voel ik me verraden, en dat doet weer zeer.
Ik ga het hier niet schrijven, uit respect.
Telkens opnieuw die pijn, dat moet ophouden, ik wil het niet meer weten.
Ik schreef aan het begin, dat ik het achter me wilde laten, en ik denk dat ik daar nu klaar voor ben.
Ik ga voor de mooie dingen uit het verleden, de momenten waar ik met warmte aan terugdenk, zo wil ik, ze me herinneren, de rest maakt me niet meer uit.

Als vroeger iemand zei, jij bent een mooi mens, had ik daar moeite mee, tegenwoordig accepteer ik het gewoon, maar er zal waarschijnlijk altijd de vraag aan verbonden blijven, waarom heeft zij, dat nooit willen zien, of gezegd.
Ik heb me dat lang afgevraagd, maar een antwoord zal nooit meer komen, het is goed, zoals het is
 

6 reacties

Herkenbaar.  Als iemand iets liefs over mijn of tegen mij zegt, dan krijg ik het gevoel. Meen je dat? Is dat zo?. Ik kan daar ook slecht of niet mee omgaan. 

Omdat er ook "iemand "  is die dat anders beweert. Zo erg zelfs . Dat ik zijn leven heb verruïneerd heb, zegt hij

Maar je hoeft niet te verontschuldigen dat je iets al heb beschreven. 

Als je het daar over wil schrijven, omdat dat je dan bezighoud. Hoef jij je niet in te houden. 

🫂❤️

Laatst bewerkt: 16/02/2026 - 07:52

Ooit in een les gehoord: "Je hebt alleen controle over wat je uitzendt, nooit over hoe de ander het ontvangt of aanneemt." Het is een wijze les, waar ik al veel aan had maar die ik ook vaak weer vergeet in de stroom van het alledaagse.

Je verhaal deed me daar nu plots aan terugdenken. Je gaat zorgzaam om met wat je aan communicatie en signalen uitstuurt. Maar dat betekent helaas niet altijd dat die zorg en genegenheid ook aankomen. Als je je boodschap gestuurd hebt zoals je dat wou, dan heb je alles gedaan wat kon (en zo te lezen vaak nog veel meer ook). Je bent niet verantwoordelijk voor het ontvangstsysteem van de andere. Hoe pijnlijk dat dan ook is.

Zoals een andere persoon ooit zei: Je moet de aapjes (cfr. verantwoordelijkheden) op de juiste schouders laten zitten.

Laatst bewerkt: 16/02/2026 - 09:34

Lieve Peter, 

Ik besef me maar al te goed, dat ik dat pad ook aan het belopen ben. Tegenwoordig even met krukken en rollator. Ik haal maar weer eens adem en luister naar dit lied

https://youtu.be/hVFADvASuW0?si=dxADt8OoCWd4mOtH

Af en toe probeer ik te dansen en ik weet dat de golf ook weer even weg gaat. 
Het valt….maar niet mee…

❤️🫂💋🫂❤️

Laatst bewerkt: 16/02/2026 - 10:24