2025-09-27 Bijwerkingen cabozantinib meer merkbaar
Dagrapport (en opsomming van de laatste tijd)
- Ik ervaar opnieuw klachten van duizeligheid en balansproblemen. Mogelijk gaat het om hyperventilatie, maar op de fiets verloor ik bijna mijn evenwicht. Ik kijk dit nog even aan.
- Ik heb jeuk op de huid, vooral rond de buik. Insmeren met cetomacrogolcrème helpt hierbij.
- Mijn hielen zijn zo pijnlijk dat lopen nauwelijks lukt. De huisarts merkte op dat de pijn precies op de rand van het zooltje zat. Dinsdag heb ik een afspraak bij de podoloog; hopelijk kan hij iets verlichten. Ik heb de zooltjes inmiddels verwijderd, maar dat kan weer klachten geven door mijn doorgezakte voet. Hardlopen is in ieder geval niet mogelijk, wat me erg neerslachtig maakt.
- Mijn energie is laag. ’s Avonds heb ik vrijwel geen kracht meer om iets te ondernemen. Vaak rond 17.00–18.00 uur krijg ik een gevoel alsof ik griep ga krijgen en heb ik nergens meer zin in. Overdag zijn er ook momenten dat ik ineens instort. Ik slaap wel goed en relatief veel.
- Mijn mondslijmvlies is extra gevoelig, vooral bij het drinken van koolzuurhoudende dranken en bij pittig eten. Dit is hinderlijk maar geen groot probleem.
Opmerking: de bijwerkingen van cabozantinib zijn nu duidelijk merkbaar.
Al met al maak ik mij ook zorgen over wat er nog meer aan bijwerkingen staat te wachten en aan de andere kant of die pillen en de immuno (die ik inmiddels ook al 1 keer gehad heb) effectief zijn.