Ovaires d'allure fonctionnelle (volgens mij doen de eierstokken het nog)

Terug bij de gyneacoloog voor de vaginale echo. Ik heb me voorgenomen me deze keer beter te gedragen. Hij niet echt. Terwijl hij het echoapparaat in mij rond beweegt, vind hij het nodig uitgebreid te mopperen over het feit dat ik de bloedafname voor de hormonentest pas voor morgen heb gepland. Hij beweert dat de resultaten heel lang duren en dat ik ze dus niet op tijd zal hebben voor mijn afspraak met de oncologe. Mooi te laat ben ik met die hormonentest, veel te laat, ik had dat echt beter moeten plannen. Ik lig al die tijd met mijn blote beentjes in de lucht naar de livestream van het onderzoek op het grote scherm tegenover me te kijken. Dus ik verkeer in een te onvoordelige positie om van me af te bijten dat hij dat eerder had moeten zeggen. 

Na het onderzoek laat hij me op een stoeltje in de hoek wachten tot hij zijn rapport heeft opgesteld. Knieën stijf tegen elkaar, tasje op schoot. 'Alles is goed', zegt hij wanneer hij me uiteindelijk een grote envelop overhandigt. 'Geef ik dit aan mijn oncologe?', vraag ik. 'U doet ermee wat u wilt', zegt hij en gaat verder naar zijn volgende afspraak. Dat was inderdaad nogal een domme vraag van me, maar naar deze 😖 ga ik dus nooit meer terug. 'Ovaires normaux...d'allure fonctionnelle à gauche', lees ik wanneer ik de envelop op de gang van de kliniek heb opengemaakt. Hé, mijn linker eierstok heeft de chemo overleefd. 

De volgende dag laat ik de geplande bloedafname toch maar doorgaan. De resultaten van de hormonentest ontvang ik zes uur later per mail😁. Ik ben uiteraard niet opgeleid om deze getallen te interpreteren, maar er staan referentiewaarden bij. Daaruit leid ik af dat er evenveel oestrogeen in mijn lijf circuleert als bij een zwangere vrouw in haar eerste trimester. Dus ik denk dat ik nog niet in de overgang ben. En ik vraag me af of zoveel oestrogeen wel veilig is voor iemand die hormoongevoelige borstkanker heeft gehad.

3 reacties