Mijn Kankerverhaal Deel 9: Angsten overwinnen
De Tweede BEP-kuur
Ik ben afgelopen maandag weer begonnen met de tweede BEP-chemokuur (Bleomycine, Etoposide en Platina).
Mijlpaal
Het valt me op dat ik er deze keer veel beter in sta dan de vorige kuur, vooral mentaal. Een grote mijlpaal voor mij is dat ik zonder Oxazepam (kalmeringsmiddel) het infuus heb laten prikken. Dit is de eerste keer dat ik niet in paniek raakte van het aanbrengen van het infuus of van het toedienen van vloeistof of chemo.
Mijn trucje hiervoor is vrij simpel: ik geef simpelweg zelf toestemming aan de arts. Wanneer de arts klaar is om te prikken of een infuus aan te sluiten, zeg ik: "Het mag." Hoewel de uitkomst precies hetzelfde is, geeft dit een heel kalmerend gevoel. Voorheen zei ik dat ik niet wilde weten wanneer ik geprikt zou gaan worden, maar uitdrukkelijk toestemming geven geeft eigenlijk meer rust dan extra spanning.
Bijwerkingen
Ik heb vooralsnog niet veel bijwerkingen van de chemo, behalve dat ik erg moe ben na het toedienen ervan. Ook ervaar ik oorsuizen; dit ging de vorige keer tijdens de herstelperiode weer over. Mijn eetlust is ook niet veranderd en ik ben niet misselijk. Sterker nog, ik had zin in een vette hap na de chemokuur. Ik ben zelfs nog even bij het restaurant beneden geweest om een saucijzenbroodje te halen.
Bloedwaarden
Mijn AFP tumormarker is ook helemaal gedecimeerd! Van 84.931 (!!) naar 196. (normaalwaarde is minder dan 7). Nog een paar weken en dan verwacht ik onder die 7 te gaan zitten.
Evenals de CA125 tumormarker die boven de 400 zat en nu weer de normaalwaarde heeft bereikt.
De Verkiezingen als Patiënt
Ik vind het echt belachelijk dat je als patiënt niet makkelijker kunt stemmen. Met een medische verklaring zou het wat mij betreft mogelijk moeten zijn om in een andere gemeente te stemmen. Nu moet ik iemand volmacht geven in mijn eigen gemeente, of een week van tevoren een kiezerspas regelen. Wanneer je deze ziekte hebt, heb je al genoeg aan je hoofd. Wat mij betreft zetten ze een stemlokaal neer in het ziekenhuis, waar je met een medische verklaring en je stempas kunt stemmen.