Een nieuwe toekomst

Ik raak er steeds meer van overtuigd dat stoppen met chemo zinvol is. Doorgaan zou de kanker nog enige tikken kunnen geven, maar ook mijn voetzolen nog gevoeliger maken. En of dat laatste opweegt tegen de extra tikken? Goedbeschouwd, als de kanker weer actiever wordt, dan zijn die extra tikken zo weer ongedaan gemaakt, maar het ongemak van extra zere voeten niet.

Als voorproefje op de "tijd na de chemo" alvast een wijntje gedaan bij De Zoete Zee in Medemblik, waarna we het rondje op de fiets hebben afgemaakt via Opperdoes, Oostwoud en het Egboetswater. De linker stalpoot vond die beweging wel fijn, in ieder geval het bovenbeen is niet zo erg dik. De kont vond die aktie minder fijn, die heeft in geen anderhalf jaar een fietszadel gezien, laat staan gevoeld. Snap niet hoe die fietsers zoals Marc of Jilles, ook hier actief, dat doen. Ik vermoed dat die een soort van snelsluiting ingebouwd hebben aan hun achterwerk, waar naadloos een racezadel op aanklikt.

Ik denk dat ik woensdag het avl maar bel om te zeggen dat ze de kuur vooralsnog niet hoeven te maken. Zou zonde zijn als ze die moeten weggooien.

 

 

17 reacties

Hoi Timo,

Respect voor je keuze om kritisch naar wel of niet chemo te kijken. Zo sta ik en vele anderen er inmiddels ook in!

Chemo maakt meer kapot dan je lief is en dan die bijwerkingen...

Ja, het is voor ons als K patiënten de heilige graal numero dos achter die hormoontherapie voor prostaatkanker.

Ik twijfel ook, mijn PSA loopt fors op, ik voel me verder goed en ik neem ook geen hormoontherapie meer.

Ik doe nu tot 25 augustus iets alternatief. Gaat dat goed en zakt mijn PSA weer en ziet de scan er verder ook goed/beter uit, dan geen chemo en/of hormoontherapie meer. 

Op 25 augustus of iets eerder als ik mijn bloedwaarden weet, meer hierover. Hoop...is er nog hoop🙏🙏.

Wat dat fietsen en zadelpijn betreft..allereerst moet je goed op je fiets zitten. Zadelhoogte is heel belangrijk, daarnaast de afstand van je zadel tot het stuur. De maat van je fietsframe is ook belangrijk. En ja, dan de kwaliteit en vorm van je zadel. De 1 heeft een breed zadel nodig, een ander een smal. Neem nooit een TE zacht zadel. Je kunt een zadeltest laten doen bij een speciaalzaak, denk dat dit er ook is voor niet wielrenfietsen.

Verder moet je daarna je kont trainen, dus regelmatig fietsen. Je zal zien, op een fiets die goed is afgesteld met het juiste zadel dan verdwijnt je zadelpijn als sneeuw voor de zon. 

 

Laatst bewerkt: 21/07/2025 - 06:16

Zweef, onderzoek alles en behoudt het goede. Jij hebt je goed verdiept in de diverse behandelingen. Nu stoppen (tijdelijk?) met chemo voelt goed dus nu even wachten 0p PSA resultaten en daarna volgende actie.

Jilles bedoelde met kont trainen dat je "zitvlees" moet kweken en verder fietsbroek met zacht kruis, fiets afstellen op je maat, goed stevig zadel(niet te breed). Na 10 keer fietsen gaat het beter en na 25 keer alles prima! Ooit heb ik ook de Alpe d'Huez opgefietst (met veel moeite).

Laatst bewerkt: 21/07/2025 - 19:24