Van horizon naar horizon

In mijn laatste blog van alweer een aantal maanden geleden schreef ik dat ik in rustiger vaarwater terecht was gekomen. In de tussentijd is er alweer veel gebeurd. Helaas bleek de vreugde over de vermeende goede werking van de Fulvestrant van korte duur. Bij de vorige controle een maand geleden was de tumormarker bijna verdubbeld, van 645 naar 1222, niet goed dus! Op de scan die daarna volgde bleek het de lever te zijn die roet in het eten gooide. Bestaande metastases waren wat groter geworden en nieuwe erbij gekomen. Gelukkig zijn de botten stabiel gebleven. Dus nu kwamen er de chemotabletten uit de hoge hoed van de oncoloog. Die hij natuurlijk wel eerst van het beruchte plankje had moeten pakken.... Capecitabine moet het gaan worden. Toch kwam er ook nog iets anders uit de hoge hoed. We gingen er namelijk al van uit dat de cellen gemuteerd waren.( waarom weet ik eigenlijk niet) Dit hoeft dus niet zo te zijn. Twee dagen geleden is er een biopt genomen van de lever. Als blijkt dat deze cellen nog steeds hormoongevoelig zijn zou ik in de toekomst weer 'terug' kunnen naar een andere anti hormoontherapie. Die dan hopelijk ook weer net zo lekker lang werkt als de Letrozol heeft gedaan, twee en een half jaar.
Zo gaat het in het palliatieve leven, rekken, rekken en nog eens rekken. Als dat mogelijk is natuurlijk. En elke keer toch weer even spannend. Je lijkt er soms aan te wennen maar vlak voor uitslagen is het iedere keer weer even spannend. Volgende week begin ik met de Capecitabine, na het gesprek met de oncoloog om de uitslag van het leverbiotopt te bespreken. Ik vind het best weer spannend, dit nieuwe medicijn.
Ik kreeg van mijn dochter een heel lief kaartje op de dag van het biopt wat me een hart onder de riem stak. Een Japanse haiku, een kort gedicht.
We follow the sun
Horizon to horizon
With changing seasons
Met goede moed begin ik volgende week aan de Capetitabine, m'n blik op de horizon gericht . Ik hoop voor jullie allen hetzelfde.
32 reacties
Lieve Ingrid, ik blik met je mee naar die horizon! Wat een tegenvaller weer als je van medicatie moet veranderen, maar het moet (of niet, maar daarvan is nog geen sprake) en ook daarin ga je je weg vinden. We lopen samen, hand in handš
Zo is het Simone, we lopen zeker hand in hand verder. Dat helpt zo enorm. En we kijken nog uit naar steeds een nieuwe ( stip op de ) horizon!
Liefs!
Licht aan de einder
tussen schaduw van weefsels
groeit weer moed omhoog
Prachtig Willy, dankjewel. X
Wat een enorme tegenvaller Ingrid! Hopelijk brengt de nieuwe medicatie ook weer een hoop nieuwe zonnestralen aan de horizon.
Liefs Bianca
Lieve Bianca,
Dankjewel voor je lieve reactie! Zag een leuke foto voorbij komen van een gezellige bijeenkomst vorige week. Vond het jammer er niet bij te kunnen zijn, had je graag weer eens ontmoet!
Liefs, Ingrid
Lieve Ingrid,
Dat is wel even een domper zeg. Wanneer krijg je de uitslag van de leverbiopt? Ik hoop dat de capecitabine de tumorgroei weer afremt. Mooiste zou zijn als je terug kan naar anti hormonen, al kennen die ook de nodige bijwerkingen. Gelukkig zijn er nog behandelopties in de kast.
Ik heb 9 juli weer een scan. Spannend of bij mij de fulvestrant nog werkt en er geen groei of uitzaaiingen te zien zijn.
Liefs, Monique
Lieve Monique,
Dat was zeker een domper. Had toch wel wat langer resultaat verwacht van de Fulvestrant. Omdat dat voor de meeste vrouwen ook wel zo is. En ik hoop van harte voor jou ook!
Ik denk aan je de 9e en hoop goed nieuws te kunnen lezen in je nieuwe blog.
Liefs, Ingrid
Och Ingrid toch, wat een tegenvaller. Ik duim dat je domme kanker hebt die hillegaar niet weet hoe die muteren moet.
Een echte domme, stomme kankercel ā¤ļø
Ik heb een glimp op kunnen vangen van de enemy. Vroeg of ik het biopt mocht zien en zag een miniscuul klein roze flubbertje. Zag er onschuldig uit gek genoeg...Een beetje dom ook wel nu ik er goed over nadenk :))
Blij voor jou dat het goed gaat met de PSA zo te lezen. En volg de nieuwe ontwikkelingen waar je over blogt met interesse!
Liefs van mij.
Lieve Ingrid,
Wat een tegenvaller.
Ik hoop van harte dat deze behandeling aanslaat.
Dikke kus Marieke
Dankjewel Marieke , voor je lieve berichtje!
Lieve Ingrid.
En zo strijd je door, naar een nog steeds onzekere toekomst.
Ik kan niks zeggen dat helpt, alleen je in gedachten even knuffelen en vasthouden. Ik denk aan je
Liefs Peter
Bedankt voor de knuffel Peter!
Lieve Ingrid, Wat is het een hobbelig pad wat je moet bewandelen. En wat een geluk dat er toch iedere keer een middel op de plank ligt. Ik ben benieuwd wat er uit de mutatie komt.
Ik wens je veel moed en kracht en goede resultaten. Toi toišš liefs, Kato
Dankjewel Kato. Ben inderdaad erg benieuwd of ik eventueel in de toekomst nog een poosje verder kan borduren met de anti hormoontherapie.
Liefs, Ingrid
Lieve Ingrid, wat balen nou weer en zo snel al, bah! Hopelijk slaat de Capecitabine flink aan en kun je daar heel lang mee voort! Het kƔn, weet ik van anderen. Ik hoop, wens en duim heel hard met je mee!
Veel liefs XXX
Dankjewel Frie, ja was even goed balen maar ben nu weer gewend aan de gedachte. Maar had zo graag nog lekker willen blijven hangen bij die anti hormoontherapieā¦
Hoop dat het goed gaat met je. Liefs, Ingrid
Ja, het gaat goed, ik heb volgende week mijn controle-afspraken.
Ik snap natuurlijk dat je zo lang mogelijk met een behandeling wilt voortkabbelen...pfff. Knuffel! XXX
Hoop goede berichten te lezen binnenkort! X
Ik duim voor je dat het aanslaat !
Dankjewel Gbernbu!
šš
Lieve yuki
Ook ik duim ,hoop mee dat de capitabine flink aanslaat ,maar het blijft vallen en weer opstaan een kunst de jij en velen hier perfect verstaat
Pracht gedicht trouwens van je dochter ,duim voor de biopt dat ie niet weet hoe je muteerd.
Knuff liefs hes xxx
Dankjewel voor je lieve bericht Hes. Afwachten maar weer. Hoop dat met jou alles goed gaat.
Liefs, Ingrid
we wachten en duimen hier samen met jou af ,dank je met mij gaat het wel
knuff hes xxx
Lieve Ingrid,
Bijna verdubbeling van de tumormarkers, dat is zoān bericht dat je niet wil krijgen. Ik hoop dat de capecetamine snel zijn werk gaat doen en dat je er niet veel last van zult hebben. Ik wens je heel veel goed nieuws op weg naar de volgende horizon.
Liefs Margriet
Dankjewel Margriet voor je lieve reactie. Ben vorige week begonnen met de chemotabletten en moet nog even naar een nieuwe modus in mān hoofd zoeken als je snapt wat ik bedoel. Maar die gaat er vast snel komen. Met goede moed verder!
Liefs en alle goeds voor jou, Ingrid
Sjeemig lieve Ingrid,
Dit hadden we niet bedacht... Het had toch een hele tijd langer zijn werk moeten doen en niet zo kort. Naar bericht, als een klap in je gezicht. Zo knap van je dat je je daarin zo snel hebt weten 'te vinden', je bent een topper en een bikkel!
Maar het is wel wat het is en dat is KKK. Ik hoop van ganser harte dat dit middel aanslaat en de tumormarkers naar beneden drukt! En dat muteren moet die stomme KKK maar mooi niet kunnen!
Duim voor je en brand kaarsjes!
Met een liefdevolle omarming hiervandaan XXXX Hebe
Dankjewel lieve Hebe voor je warme reactie.
Dikke knuffel voor jou en Ruud! Xxx
Lieve Ingrid,
Ik was een poosje van de radar vanwege lange reis. Lees nu je bericht. Wat een tegenvaller. Je hoopt zo dat zo'n medicijn eindeloos lang werkt. Helaas is het anders. Raak gezegd van jou; van horizon naar horizon. Positiviteit hoor ik daar. De horizon verleggen. Ik duim voor je dat de chemotabletten werken en dat ze de horizon weer wat kunnen verruimen.
Liefs Lenneke
Lieve Lenneke,
Fijn een berichtje van je, dankjewel. En heerlijk een lange reis gehad!
Ja, het was weer even de knop om, nieuwe medicatie. Maar vooralsnog gaat het prima dus ik wil maar niet vooruitlopen op narigheid ( bijwerkingen) die misschien niet eens gaan komen. De komende tijd staan er allemaal leuke dingen op het progamma, persoonlijk en werk, en daar ga ik hopelijk volop van genieten.
Liefs, Ingrid