Een Pilletje Extra
Ondanks die rotkanker heb ik me de voorbije jaren eigenlijk altijd een beetje rijk gerekend.
Mijn PSA steeg wel, maar heel traag. Abiraterone deed nog altijd zijn werk. Ik had uitzaaiingen, dat wel. En verdwijnen doen die dus niet. Maar bestralen hielp. En zolang de kanker zich een beetje gedroeg, kon ik mezelf wijs maken dat het allemaal nog wel meeviel.
Wandelen. Een beetje joggen. Fitness. Bloggen. Verhaaltjes schrijven. Af en toe een spelletje. Dagjes uit met Mevr. Willy. De kanker voelde soms meer aan als een vervelende huisgenoot dan als een levensbedreigende ziekte.
Tot een paar weken geleden. Toen begon mijn rug moeilijk te doen.
Nou... pfff. De moeite niet om aandacht aan te schenken. Misschien wat te enthousiast geweest in de fitness. Misschien wat te veel in de tuin gewerkt. En op - voor een kankerlijer toch - de gezegende leeftijd van tweeënzeventig hebt ge altijd wel een excuus om ergens pijn te hebben.
Een paracetamolletje erin, een uurtje wachten en de pijn was weer weg.
Einde verhaal.
Dacht ik.
Alleen, twee weken later was het geen einde verhaal meer.
Het pilletje werkte nog altijd, maar de pijn bleef koppiger hangen. En dan begint ge dat pilletje maar wat vroeger te nemen. Niet omdat ge zo graag pillen slikt, maar omdat ge weet dat zo'n onschuldig wit ding ook eerst nog een uur moet nadenken voor het besluit zijn werk te doen.
Maar nu zit ik op een punt dat zelfs dat niet meer helemaal volstaat.
De pijn is voorlopig nog best draaglijk. Dat is het probleem niet. Het probleem is dat ge nog maar een paar weken geleden genoeg had aan af en toe een paracetamolletje. En nu wordt er al voorzichtig gedacht aan iets sterkers.
Dat zijn van die kleine stapjes waar niemand je op voorbereidt. Weer een kantelpunt. Niet eentje waar ge trots op zijt.
Wat het allemaal nog wat wranger maakt, is dat mijn PSA rond de één schommelt. Dat is eigenlijk een mooie waarde. Alleen blijken die uitzaaiingen zich daar geen bal van aan te trekken. Kanker leest blijkbaar zijn eigen handleiding niet.
Gelukkig heeft elk nadeel ook een voordeel.
Sinds Mevr. Willy gehoord heeft dat mijn rug waarschijnlijk protesteert door die uitzaaiingen, ben ik officieel gedegradeerd tot kwetsbare bejaarde.
Plots mag ik geen zware boodschappen meer dragen. Geen stofzuiger meer vastpakken. Geen zware potten meer verzetten.
Ik verdenk haar er zelfs van dat ze binnenkort de afstandsbediening uit mijn handen gaat nemen omdat die misschien ook te zwaar is.
Ik laat haar voorlopig maar doen. Een mens moet zijn kleine gelukjes koesteren.
Alleen zit achter grap zit natuurlijk ook een andere werkelijkheid. Zij ziet mij aftakelen nog lang voor ik dat zelf wil toegeven. En ik probeer dan weer zo normaal mogelijk te blijven doen, omdat ik haar niet nog ongeruster wil maken.
Waarschijnlijk houden we zo elkaar allebei een klein beetje voor de gek.
Nou ja...
Morgen neem ik wel weer een pilletje. En overmorgen waarschijnlijk ook. Of twee , of drie ...
Daar lig ik eigenlijk niet wakker van.
Wel dat het je elke dag opnieuw herinnert dat de kanker intussen toch weer een klein stukje terrein gewonnen heeft.
18 reacties
Kleine stapjes kunnen heel groot voelen wanneer ze de verkeerde richting opgaan …❣️
Maar vertel Willy, zie ik daar nu een mooie rode kater bij jou aan tafel?😻.
Liefs🧡
Artistieke vrijheid van chatGPT😁
Hoe ziet Loki eruit dan?
Loki is de kat van de buren. Vooral wit met hier en daar een plukje zwart
Oh....dacht dat Loki van jou was...😄
Neen, maar eigenlijk komt het op hetzelfde neer. Want dat beest zit meer bij ons in de tuin dan bij de buren. Nog niet zolang geleden had ik ze per ongeluk opgesloten in het werkhuis achteraan de tuin. Paniek bij de buren . 😂😂
Dat is liefde van mw. Willy. Ze ziet geen aftakelende bejaarde, maar een man die ze liefheeft en wil behoeden voor erger pijn als hij teveel doet.
🧡
Precies ❤️
De leeftijd, de uitzaaiingen, de kanker, de medicatie. Het is een optelsom.... Je mag 6 paracetamol per dag...
Leuk is anders. Maar je hoeft niet meer te stofzuigen 😉
"Wel dat het je elke dag opnieuw herinnert dat de kanker intussen toch weer een klein stukje terrein gewonnen heeft".
Ik geef je gewoon maar een 🫂 want het is gewoon K! 💝😘
Moeilijk om weer zo'n kantelpunt te ervaren. Wanneer een Paracetamolletje z'n pijnstillend werk niet meer doet.
Minder taken moeten, mogen of kunnen uitvoeren, het klinkt als iets goeds maar het is anderzijds toch weer confronterend.
Marc. 🙏🙏
Nou, toen ik de oxycodone startte, voelde dat inderdaad ook als een drempel. Ondertussen wel heel blij mee want het doet wel veel goeds. En het helpt bij het doen alsof alles wel ok is 😉.
Herkenning alom. Oxycodon was een redmiddel voor me. Intussen heb ik het gelukkig niet meer nodig, en heb het kunnen afbouwen. Gebruik nu alleen paracetamol.
Ow dat is hoopgevend!
Lieve lieve Willy,
Ik zie het bijna voor me, en het is niet, elkaar voor de gek houden.
Beide weet je hoe de vlag ervoor staat, en het laatste wat je wil, is de ander daarin bevestigen, je ziet het wel, maar wat heeft het voor zin, je erin te verdiepen.
Je hobbelt, op momenten door, en probeert zoveel mogelijk een normaal leven te leiden, voordat het lijden kan gaan worden.
wees gelukkig met alle mooie momenten, en de rest, tsja.
Geef die ook zo lieve Mevrouw Willy (zij die niet genoemd wil worden😊) een hele extra dikke knuffel van mij, jullie boffen met elkaar
Peter
Soms zijn er gewoon geen woorden die beschrijven wat je voelt. Mij lukt het nu niet. Jou is het weer mooi gelukt..... alleen wat je schrijft raakt me tot in het diepst van mijn ziel.... en dit keer vind ik het niet zo positief...❤️🩹❤️🩹😪
Beste meneer Willy,
Ik hoop dat het voorlopig bij een pilletje blijft en ik wens mevrouw Willy veel sterkte met alle zware huishoudelijke klussen.
De blog is helaas herkenbaar, ik let ook op dat mijn partner niet zwaar tilt.
Marie Anne
🍀