Huiswerk

Tja dan is de eerste kuur achter de rug en wil je herstellen en even aan de leuke dingen blijven denken. Dat is best lastig als je via verschillende kanalen eraan wordt herinnerd dat je vragenlijsten moet invullen of bedenkt hoe moet ik eigenlijk mijn medicatie laten klaarzetten. Het is allemaal onbekend terrein. De eerste keer heb ik de vragenlijst voor de chemokuur ingevuld en daarvan had ik wel verwacht dat t terugkerend zou zijn. Maar dan krijg je de melding dat je de datum van de volgende kuur moet invullen en dat er dan nieuwe vragenlijsten voor je worden klaargezet. Ik kon in eerste instantie niet vinden waar die datum ingevuld kon worden. Niemand thuis en ook de verpleegkundige kon dat niet en verwezen me naar n telecoach. Ben er niet achtergekomen wie dat zijn. Uiteindelijk met n beetje gebrek aan energie om dit uit te willen zoeken er toch zelf achtergekomen. De datum kon ik aanpassen en ja hoor daar kwam de vragenlijst ook. Die ga ik invullen als ik terug ben uit Spanje. Daar ben ik nu namelijk. Echt heerlijk. Super dat dit is gelukt. 

Intussen stroomt m’n mailbox vol met n vragenlijst van de fysiotherapeut over vermoeidheid. Moet ik dat invullen? Waarom krijg ik die? Is dit voor mezelf of voor een studie? Allemaal vragen die ik heb. O en wat zegt t als ik nu niet zo vermoeid ben, maar na m’n tweede kuur weer wel? Ik had t fijn gevonden als de fysiotherapeut me hierover had ingelicht. 

Dan de verkeerde communicatie met de apotheek. Ik kreeg de eerste keer m’n medicatie zo in m’n handen gedrukt. Zo alsjeblieft, er werd vanuit gegaan dat ik t allemaal wel wist. Toen ik zei dat dit voor voor mij allemaal nieuw is, kreeg ik de vraag of ik de herhaalrecepten zelf wilde bewaren. Geen idee zei ik, wat is gebruikelijk? De meeste mensen laten ze bij de apotheek achter. Oké, dat doe ik dan ook. En daar ging ik met de medicatie in mn handen richting huis. Thuis de doosjes opengemaakt. Er zat n baxterrol in met de medicatie per dag. Het klopte met t overzicht dat ik bij t voorlichtingsgesprek had gekregen. Een doosje met extra tabletten tegen de misselijkheid en zakjes macrogol. Toen de kuur eenmaal van start was gegaan en ik de medicatie moest gebruiken, mistte ik de bijsluiters. Wanneer werkt macrogol eigenlijk? Op internet is dat natuurlijk ook te vinden. Maar had de apotheek dat er niet bij moeten geven? Bij m’n eigen apotheek krijg ik altijd n mooi A4 met de werking van t middel, de wijze van gebruik en eventuele bijwerkingen. 

Vervolgens vroeg ik me af, hoe krijg ik die herhaalrecepten eigenlijk voor de nieuwe kuur? Gelukkig ken ik iemand die bij deze apotheek werkt, dus die heb ik de situatie uitgelegd. Met mijn toestemming is ze in mn dossier gedoken en heeft de puntjes op de I gezet.

Nu heb ik inmiddels vier zorgverleners in de BeterDichtbijApp: het Borstcentrum, Interne, Dagbehandeling en Apotheek. 

Nu ben ik nog jong, heb ik inmiddels de energie om mijn verbazing over deze gang van zaken de uitten, maar hoe is dat voor ouderen of mensen die niet zo talig zijn aangelegd?

Hoort dit er allemaal bij? Als ik me niet lekker voel, dan duizelt t me. Heb ik er helemaal geen zin in om me hiermee bezig te houden en eigenlijk al helemaal niet als ik me weer wat meer mezelf voel. Dan wil ik leuke dingen doen, wandelen, fietsen, naar de voetbal van onze zoon, gewoon een boodschap doen of een bakkie doen bij m’n werk. Ik weet genoeg andere dingen te bedenken en zie hiervan niet meteen t nut, dan bedoel ik met name de vragenlijst van de fysiotherapeut. 

Ik weet dat dit erbij hoort, maar ik had dit van tevoren niet kunnen bedenken. Eigenlijk is t ook best confronterend om steeds met je gezondheid of ziekte bezig te moeten zijn. 

Het hoort er denk ik allemaal bij.

6 reacties

Ik herken het. De vraag die ik me telkens stel is…  is dit voor een gewone “ ziel” nog wel te volgen? Bij mij werkt vooral de digitalisering tegen mijn zin in. Je hebt geen keuze je moet… en daar word ik wat geïrriteerd van… hoe moet het allemaal met mensen die geen  digitale kwaliteiten hebben? Moeten al die vragenlijsten en wat wordt er mee gedaan?  Daar mag best helderheid in komen…. 

Laatst bewerkt: 30/04/2026 - 12:11

Beste Maaike,

Het is een 'ziekte' van deze tijd. Reviews, vragenlijsten, etc. Doodvermoeiend. Wat reviews betreft: niet aan te beginnen. Bij elke ballpen je online koopt krijg je de vraag: 'hoe vond je ons product/service/website/ons??' Begin ik principieel niet meer aan (op een heel enkele uitzondering na). 

Wat betreft medische vragenlijsten: ik doe alleen mee wanneer mij eerst gevraagd wordt óf ik mee wil doen, uitgelegd wordt waar het toe dient, en liefst ook wanneer ik er feedback op krijg. Want inderdaad, het kost bàkken energie, de antwoorden waaruit je mag kiezen passen vaak ook net niet op je persoonlijke situatie. Bovendien moet je digitaal aardig vaardig zijn. Ben ik wel, en ik ben 67 jaar, maar toch. 

Wat betreft de diverse medische platforms: ik heb de indruk dat, hoe meer men alle gegevens probeert samen te voegen onder één paraplu, hoe meer platforms er lijken te ontstaan. Daar zie ik tussen de bomen ook haast het bos niet meer. Ik geef steeds toestemming om mijn gegevens te delen (huisarts, apotheek, ziekenhuizen, e.d.), maar ik ben de tel van de diverse platforms inmisdels kwijt. Belangrijk vind ik dat de ziekenhuizen al mijn gegevens hebben, en dat lijkt tot nu toe ook zo te zijn.

Maaike, jouw gedoe met de apotheek vind ik wel verbazend, Die ervaring heb ik juist niet. Alles even helder en duidelijk, zonder ingewikkeld digitaal gedoe. Ik bestel mijn herhaalrecepten via de huisarts of via mijngezondheid.net. 

Kortom: ik zou zeer selectief omgaan met vragenlijsten e.d., en voor de rest: vraag assistentie, en spaar zoveel mogelijk je kostbare energie.

Geniet van Spanje!!!

Liefs, Marijke

Laatst bewerkt: 30/04/2026 - 12:50

Tja…..vragenlijsten, marktonderzoek…….kwestie van ‘delete or not delete, that’s the question’ je bent er zelf bij. Voor sommige ziektes en onderzoek naar therapieën is data-bulk heel fijn om een bepaalde trends, aandachtspunten te ontdekken.

En zelf selectief zijn……ik vind Rabouduniversiteit, UMCG, ect belangrijker dan bol en zalando…..😂

Johan Benjamins

Laatst bewerkt: 30/04/2026 - 13:35

Ik ben omgekeerd: ik wil net heel graag mijn ervaringen en mening delen maar... in Vlaanderen krijg je nooit een vragenlijst en ik mis dat want je kan nooit feedback geven. Enkel voor een ct komt er een standaardvragenlijst maar die negeer ik vrolijk en vragen ze nooit naar dus denk niet dat ze die ooi  bekijken. Welk soort vragenlijsten krijgen jullie allemaal zeg! Misschien is teveel inderdaad ook wel teveel... En zeker als ik niet weet waarvoor de vragenlijst dient of, erger nog, zelf moet rondvragen voor het antwoord, dan mogen ze die lijst toch ergens steken waar de zon niet schijnt.

Laatst bewerkt: 30/04/2026 - 17:40