Verweesd
Het is een vreemd soort stilte die er nu hangt, zo eentje die je niet meteen hoort maar die langzaam tussen de regels kruipt, tussen de woorden die ik nog altijd schrijf en de woorden die niet meer terugkomen. Mijn verdriet om Timo is immens, dat woord is eigenlijk te groot en tegelijk nog te klein, want wat ik mis is niet alleen een mens, maar een stem die verweven zat in mijn dagelijkse bestaan hier, in dat kleine universum dat ik met bloggen en reageren rond mij gebouwd heb.
Iedereen weet intussen wel dat bloggen voor mij geen hobby is maar een levenslijn, een uitlaatklep zonder welke mijn hoofd dichtslibt als een afvoer vol herfstbladeren. Ik schrijf om te ademen, om mijn gedachten lucht te geven, om angst en verwarring en kleine overwinningen ergens neer te leggen waar ze niet blijven rondspoken.
Maar dat bloggen is meer geworden dan alleen mijn eigen noodzaak; het is de basis geweest van een hele vriendenkring, een netwerk van mensen dat dit forum allang overstijgt, met Kamanido’s, appgroepen, chats, echte ontmoetingen, echte stemmen, echte levens die zich met het mijne verweven hebben.
Want laat ons eerlijk zijn, ik schreef mijn blogs niet alleen om iets kwijt te raken, ik schreef ze ook om iets terug te krijgen. Reacties. Gesprekken. Weerhaakjes. Iemand die zei: schrijf daar eens iets over. Iemand die een zin dropte waar ik drie dagen op kon kauwen. Iemand die me uitdaagde, prikkelde, tegensprak, meesleurde in nieuwe kronkels van gedachten. Timo was daarin de grote gangmaker, de motor onder een verrassend groot deel van mijn woorden.
Talloze blogs van mij zijn geboren uit iets wat hij schreef, uit een reactie, een ironische prik, een halve grap, een “doe daar eens een stukje over”. Ik keek telkens weer reikhalzend uit naar zijn antwoorden, die altijd dat typische mengsel hadden van scherpte en warmte, gevatheid en menselijkheid, alsof hij met één zin tegelijk kon lachen en begrijpen. Zijn reacties waren geen bijzaak, ze vormden een deel van het bestaansrecht van mijn bloggen, alsof mijn teksten pas echt begonnen te leven wanneer hij er zijn stem tegenaan zette.
En dat deel is weggevallen. Onherroepelijk. Onomkeerbaar. Een leegte waar geen nieuwe reactie meer komt, geen “vreemd kind” meer opduikt, geen onverwachte gedachte meer mijn richting uitrolt. Natuurlijk zal ik blijven bloggen, want dat kan ik niet niet laten, het zit in mijn systeem zoals cappuccino in mijn aders, maar het zal nooit meer hetzelfde zijn. Er ontbreekt een stem in het koor, een tandwiel in het mechaniek, een lichtje in de verte waarop ik onbewust altijd zat te wachten.
Ik schrijf dus verder. Omdat dat is wat ik doe. Maar voortaan zit er, ergens tussen elke nieuwe zin, een klein stukje stilte.
En die heeft zijn naam.
Timo
11 reacties
🫂
Zweef en Mr Willy... Ik leerde jullie hier op 't forum ook zowat kennen als een twee-eenheid. Waar je de ene las, las je de andere. Dat je je verweesd voelt, dat een stuk van je verdween, kan ik dan ook heel erg goed verstaan. En toch... voor mij ben jij de link met Zweef. En zijn stilte mag klinken. We horen hem allemaal. En dat mag, want hij is het waard om gemist te worden.
Warme knuffel mateke x
Ja, Zweef, ik heb ook een aantal van zijn blogs gelezen. En inderdaad, jullie konden beiden grappig en wat triest zijn tegelijk. Gelukkig worden zijn blogs nog bewaard hier op het forum en als we het willen, kunnen we er altijd even naartoe zweven en ergens een willekeurig blog uitpikken.
Inderdaad, Willy, jij mist Zweef enorm. Maar jij blijft voortbloggen met hem nauw in gedachten.
Marc.👍👍
Ik begrijp je Willy, Timo had met jou samen iets speciaals. In het begin toen ik pas op het forum was, eind 2020 moest ik wel wennen aan jullie korte reacties onder elkaar reagerend op mijn blogbericht, iets dat ik toen niet zo leuk vond en ervaarde dat als topic vervuiling maar dat hebben we al heel lang achter ons gelaten, voortschrijdend inzicht van mijn kant....
Timo leest vast verder ergens maar kan niet meer reageren ❤❤
Kan niks zeggen
doe wel meehuilen
als een Siamese tweeling vulden jullie elkaar aan
kan nog altijd niet geloven dat het echt waar is dat hij er niet meer is..
maar het ís écht waar😭😭😭😭
Extra extra,
Mr.Willie, Heb hier zelf nooit mijn verhaal verteld.Darmkanker,borstkanker en nu chronische leukemie. Het voelt soms oneerlijk,alleen de verhalen van anderen lezen en sommige zelfs heel speciaal.Maar ik lees ze met zoveel herkenning en leef mee met ieder die worstelt met verdriet,pijn en ongelooflijk veel hoop soms.Ook ik mis Zweef en de belevenissen van huis en tuin en het onnavolgbare gevecht met Rat.Blijf nog heel veel schrijven en ons laten meeleven met nieuws uit Wommelgen.
Pfff. Das ook een hele boterham.
Ik had je een pbtje willen sturen, maar dat kan blijkbaar niet ?
Extraextra
Eigenlijk weet ik niet hoe dat moet maar met bijna 86 levensjaar hoef ik toch niet meer alles te weten.Heel veel liefs.
Ik kende Timo net een jaar, maar je beschrijft precies wat hij deed.... ook ik mis hem, zijn blogs, zijn reacties en zijn humor.... <3
Ook ik volgde altijd alle blogs van Zweef en de reacties van jullie en ik mis hem ook 🥺🫂🫂
Het is zo raak wat je zegt. Ook ik mis de kwinkslagen en verrassende wendingen die Timo als reactie kon geven. Het was een prachtig mens. Degenen die al langer hier de blogs volgen weten hoe verweven jullie waren. Je mag rouwen lieve Willy. Dat was Timo waard.
Liefs, Monique