Het Groot Smoelenboek
Ik heb een nieuwe afwijking ontwikkeld.
Nee, geen medische dit keer, maar een creatieve, en ik vrees dat ze chronisch is.
De meesten weten ondertussen wel dat ik graag boekjes maak. Boekjes over van alles en nog wat. Soms wat zwaardere kost rond lotgenoten, soms pure flauwekul om het hoofd luchtig te houden. Bericht van Hierboven, Kanker voor Dummies, De Prostaatpers… het zijn mijn kleine eilandjes waar ik naartoe zwem wanneer de werkelijkheid even te nat wordt.
En recent ben ik aan iets nieuws begonnen.
Karikaturen. Smoelen. Koppen. Gezichtsuitdrukkingen die ge nooit vergeet, zelfs al vergeet ik ondertussen waar ik mijn bril gelegd heb.
In het begin ging dat fantastisch. Ik maakte een eerste reeks portretten van lotgenoten, trots als een kind met een nieuwe kleurendoos. Tot de commentaren kwamen.
Tanden te groot. Mond te scheef. Teveel rimpels. Geen oorbellen. Wenkbrauwen te hoog. Neus te puntig. Ogen te vrolijk. Ogen te zuur.
Pfff.
Ik voelde mij plots geen kunstenaar meer maar een plastisch chirurg zonder diploma.
Maar kijk, na veel bijslijpen, gladstrijken, tanden verkleinen, rimpels uitwissen en complete vingers van vreemde schouders verwijderen, zijn de eerste vierentwintig klaar. Vierentwintig koppen die mij elke keer opnieuw aan het lachen brengen als ik ze zie staan, alsof ze zelf beseffen hoe belachelijk wij mensen er soms uitzien wanneer we écht lachen.
Oorspronkelijk wilde ik het boekje “Galerij der Giganten” noemen. Dat klonk groots, bijna museumwaardig.
Tot Zweef eraan kwam.
“Het Smoelenboekje,” zei hij.
Tja. Dan is de keuze snel gemaakt. Want tegen zo’n woord kun je niet opboksen.
Dus voilà.
Wie zichzelf ooit vereeuwigd wil zien in dit Groot Smoelenboek, mag mij altijd een bericht sturen. Graag zelfs. Antwoord verzekerd.
Al kan het zijn dat ge achteraf zegt: “Willy… mijn tanden zijn precies weer te groot.”
Maar dat hoort erbij. 😌
16 reacties
Ik wordt vrolijk als ik onze koppies zie...met al onze onvolmaaktheden 🤣🤣 ze zijn geweldig Willy. En ja, Zweef heeft het goed gezien...het smoelenboek (je) is toch echt wel de juiste titel! 🤭💕
Superleuk! Kleine kanttekening wel, ik sta er super chagrijnig op, wist niet wat ik zag! Terwijl ik op de de profielfoto waar die vandaan komt vriendelijk lach. En in het echte leven lach ik ook meestal. 😀Waar heb ik dit aan verdiend Willy?!😞
Heel leuk plan Willy, zo krijgen namen ook een gezicht.
Ik doe graag mee en hoor wel hoe dit verder verloopt.
H.gr. Marenov
Dag Willy, Kun je deze afbeelding gebruiken?
Kies maar
De linkse vind ik de leukste.
Groet Marenov
Zo leuk! Ondanks het gemopper over rimpels en oorbellen etc....dank je voor dit leuke initiatief ❣️
Jaaaaa, ik wil ook. Al begin ik nu toch ook te twijfelen, lichte angst voor wat jij gaat bedenken😁. Ach, wie A zegt, moet ook B zeggen, toch? Mag Finn er ook bij?🙂Die is inmiddels toch ook wel bekend hier😁
Heb je twee foto's van jullie?
Je mag ze ook appen. Mijn nr zit wel ergens in de berichtenbox
Mijn profielfoto gewijzigd met jouw prachtige 'spitting image' exemplaar.
prachtig
Mij mag je er ook tussenzetten als het kan, Willy. 🙂
Heerlijk die karikaturen, heel herkenbaar.
Altijd leuk, om deel van uit te mogen maken.😊
Ik doe mee Vlaamse vriend 🤣👍. Gebruik die maar van mijn laatste blogbericht aan het bezoek aan Dick Diham.🙏👍.
Hahahaha Willy! Heerlijk die smoeltjes! Ik ga u toch een foto van mezelf sturen, want zo een cartoon vind ik wel superleuk!
Ge gaat nog veel werk hebben, zo te zien hihi.
Hahaha geweldig! Zie dit nu pas…