Straalkanon?
Gisteren was het weer zover: prikken geblazen.
PSA doet het weer op zijn eigen ritme. In vier weken tijd bijna netjes verdubbeld: van brave 0,3 naar een iets minder brave 0,59.
Nog geen reden om slapeloze nachten in te plannen of m'n jogging te annuleren. Maar het betekent wél dat er ergens vanbinnen weer een paar etterbakjes uit hun donker hol gekropen zijn. “De kust is veilig,” denken ze.
Die jeugdige overmoed is hen al eerder zuur opgebroken. De voorbije twee jaar zijn ze telkens netjes weggebrand . Het straalkanon erop , en húp: terug onder de dekens.
Nu is het afwachten of we weer zo’n scenario krijgen. Maandag eerst naar de uroloog – die mag zijn stempel zetten voor een PET PSMA-scan. En dan: zes weken wachten tot we weten wat er écht aan de hand is.
Voorlopig doen we alsof er niks aan de hand is. Alé ja, niet té veel. Want zeg nu zelf: hoe vaak kan je een lijf nog door de frituur halen voor de olie begint te walmen?
Maar goed. Het is vrijdag. Tijd om te gaan joggen, en vanavond: kaas en de traditionele fles wijn.
Spijtig toch, dat je die ettertjes daar niet gewoon in kan verdrinken.
16 reacties
Natuurlijk kun je die etterbakken wel verzuipen.
Je drinkt gewoon te weinig.
Nou, ik moet wel Mevr willy kunnen overtuigen. Zal maandag aan de uroloog een voorschrift vragen
Awel, ik wou net hetzelfde zeggen. Wie zegt dat dat niet kan? Is dat ooit al uitgeprobeerd? Tijd voor een ervaringsgericht onderzoek (met bijhorende blogs).
Ja, dat zou mooi zijn. Verzuipen, allemaal tegelijk in een keer .
Geniet van deze gedachte bij elke slok wijn met mevr. Willy. Fijne avond
Die PSA 0,59 lijkt het probleem niet maar ben verbaast na 4 weken weer prikken en dan is verdubbeling minder mooi. Mij intrigeert het nog dat je met een tas vol bijwerkingen toch nog kunt joggen, Proficiat voor je doorzetting.
In alle eerlijkheid moet ik zeggen dat het op lichamelijk vlak nog best meevalt. Niks waar ik niet mee kan dealen. Maar ik heb wel mentaal een heel zware periode achter de rug, waarbij de Mallemolen in mijn hoofd overuren maakte. Maar da's voorbij, gelukkig. En die stijging is snel, maar niet geheel onverwacht.
Dat betekent dat er een partijtje slapende cellen aktief zijn geworden. Met een beetje mazzel is dat maar op één plek in het bot dat bestraald kan worden. Als het op meerdere plekken aktief is geworden, of dat er lymfeklieren mee gaan doen, dan wordt het een ander verhaal. Een ct scan moet dat dan uitwijzen.
Nou, we hopen op een beetje mazzel, niet?
En toch schrik ik hiervan en ga maar extra hard duimen dat het naar beneden zakt
Knuff hes xxx
Da's natuurlijk al een serieuze stijging, Willy, maar ik hoop natuurlijk dat die PSA toch wat tot stilstand kan komen de volgende prikbeurten.
Marc.👍👍
Hoop doet leven, niet?
Zeker wel. ❤️
En een grote hoop stinkt😊
Mei maand idd psa verhoogd. Bang afwachten tot volgende controle en desgevallend pet scan en nieuwe munitie. :-(
Ik duim voor je. Is't een sterke stijging?
Houd moed Mr. Willy en gelukkig zie je de zon nog schijnen!