Dr Snurk
Zoals ze elders al opgemerkt hadden: 't is de laatste tijd nogal druk geweest rondom Mr Willy. Die is volop bezig om de dokters hun pensioen veilig te stellen. Maar deze week, voor even toch, was het dan toch de laatste keer dat ie langs de witte jassen moest passeren.
Nou, de tijd gaat snel, want het is nu al twee maanden dat Mr Willy slaapt met zo’n duikmasker op zijn snoet (voor de ingewijden: CPAP), en een paar dagen terug moest ie daarvoor op controle. Niet dat ze geïnteresseerd zijn in zijn schoonheidsslaapje, neen, vooral om te zien of ik dat ding wel genoeg gebruik. Minimum 4 uur per nacht. Anders? Geen cent terug van het ziekenfonds! Maar goed, dat maskergedoe registreert dus ook mijn volledige slaapgedrag. Alles. Elke zucht en snurk staat erin.
Nou, die resultaten waren dik in orde, zei de pneumoloog met een brede glimlach. Geen gesnurk meer, geen ademstops, en ik voel met 10 jaar jonger als ik 's morgens wakker word. Nou, dat laatste is wel wat overdreven, maar ’t scheelt toch serieus wat.
Maar dan kwam er , uit het niets zo, een longfunctietest erbij. Waarom? Geen mens die het weet, maar goed, ik was er dan toch, dus blazen maar.
Daar zat ik dan, snuivend als een stoomtrein. De hechtingen in mijn mond stonden op springen, maar blazen deed ik, jong. De longen uit mijn lijf! De uitslag? Pfff... ruim boven het gemiddelde van een 71-jarige ouwe knar! Waar al dat joggen nog goed voor is. Zelfs met al dat hormonengedoe blaas ik harder dan een scheepshoorn bij mist op de Noordzee. Als er een medaille voor longinhoud bestond, dan hing die nu om mijn nek, glanzend van trots.
Maar lang heeft die pneumoloog het daar niet over gehad. Neen, zijn échte passie bleek... snurken. "Daar heb ik zelfs een boek over geschreven!" zei hij, met een blik alsof hij net de Nobelprijs had gewonnen. "Hebt u interesse? Er liggen nog wat folders!" En of dat niet genoeg was, wees hij trots naar een toren boeken op zijn bureau. Alsof hij de nieuwste Harry Potter had geschreven.
Wat moet je daar nu van denken? Een longdokter die boeken verkoopt over snurken, in zijn eigen praktijk nog wel. Misschien moet ik ook maar eens een boek schrijven: Mijn leven met CPAP – of hoe ik de dokters rijk maakte. Wie weet word ik dan net zo beroemd als die snurkdokter.
Maar eerst lees ik die folders. Want je weet nooit wat voor wereldschokkende snurkwetenschap erin staat, hé.
En intussen fluit ik de toekomst tegemoet. Zonder gesnurk, wel te verstaan. Wat wil een mens nog meer? Niks.
Nou ja... behalve een lang leven dan.
10 reacties
Zie het anders Willy, deze lieve man wil gewoon iedereeeeeen helpen! Neem de stapel folders mee, hang ze aan de lantaarnpalen! Zegt het voort! Ren van paal naar paal , adem in…adem heeeeeel langzaam weer uit…💋
🤣🤣🤣. Maar ik was er toch even knap lastig voor.
Trumpiaans zou ik het noemen. Die verkoopt zijn eigen digitale munt vanuit het Witte Huis. Nou verwacht ik dat die munt over niet al te lange tijd niets meer waard is, er zit namelijk geen echte tastbare waarde in.
Neen, dan toch maar het snurkboek. Dat kun je nog onder dat scheve tafeltje van de kringwinkel leggen, een inbreker de hersenloze hersenpan inslaan als die het op jouw verzameling erotische ansichtkaarten heeft voorzien, of gebruiken al opstapje om de laatste fles Cava achter uit de kast te pakken.
🤣🤣🤣Geweldig, waar daar boek dan allemaal nog goed voor zou zijn.
Maar toch vind ik het niet kunnen.
Och... Er zijn er hier ook die hun ziekte optimaal uitnutten met lezingen en dat via een blog propageren. Dat stoort mij veel meer dan zo'n snurkdokter in zijn spreekkamer.
Jullie zijn echt hylarisch. Ik lig in een deuk. 🤣🤣
Zoals ik al zei, die dokters blijven een ras apart. Ze nemen verlof wanneer het hen uitkomt, en sommigen zijn eerder Dokter Nurk als Dokter Snurk. (Nurk is in het Limburgs een slechtgezind mens).
Maar jij deed het toch goed. De Cpap correct gebruiken. En laat die dokter dan maar boeken schrijven.
Snurken ja...hier is het eerder het vrouwtje dat snurkt in plaats van ikzelf...
Toch weer heerlijk verwoord !
Marc.👍👍
En, staan er interessante dingen in het boek waar je ook echt iets aan hebt, zoals stoppen met ademhalen is de beste oplossing, of andere praktische tips, die je ook zelf had kunne bedenken.
Maar als je inderdaad apneu hebt, brengt een CPAP of APAP apparaat uitkomst.
En je hebt inderdaad meer energie.
Geniet ervan.
😁😁😁😁🫂🫂🫂😘Peter
Godsamme een arts treffen die zich zelf promoot ,het moet toch niet veel gekker worden ,Maar gossie wat ben ik trots op je de conditie van een jonge man dat doe ik je toch zeker niet na.
liefs hes xxx
Hahaha ech blij dat ik nog zo geen commerciële arts tegenkwam want wat zeg je dan he 😃. Super dat de cpap werk ! (waarom denk ik alijd "sjoepap"***)
En uw longblaastestjes, keigoed gedaan. En zonder hoofdpijn?
***sjoepap/soupape: ventiel van een foetsband