Ouderwets

En daar zit Mr Willy weer, verzonken in gedachten, omgeven door de avondlijke stilte. Zoals zo vaak, staart hij met een mengeling van verbijstering en melancholie naar de moderne wereld, die voor hem zo verwarrend en vluchtig lijkt. Hij verlangt terug naar die goede oude tijd, toen het leven zoveel eenvoudiger en overzichtelijker was, en gevestigde waarden nog diep geworteld en betekenisvol waren. Hij denkt aan de tijd toen een huwelijk nog een heilige belofte was, een verbintenis  tussen man en vrouw, die echt iets voorstelde, doordrenkt met eer en toewijding. 

Maar tegenwoordig?

Stel je zo'n praatshow voor op TV. Die gaat dan gewoonlijk over de meest bizarre figuren. Zeldzame exemplaren met afwijkend gedrag, zoals hetero's bv. 
De hoofdpersoon is dan een verlegen ventje dat er wat bedremmeld bij zit, en die dan vertelt dan over zijn geaardheid. Die is te wijten is aan zijn opvoeding. Zijn ouders waren ook al zo. En de presentatrice, die begripvol knikt maar toch huivert als het stuk verdriet bekent dat hij niet alleen hetero is, maar bovendien ook nog monogaam. En bij deze pijnlijke bekentenis gaat er een golf van afgrijzen door de zaal. En dan is er natuurlijk ook nog een sociologe aanwezig die haar commentaar geeft. Zij zegt dat dit verschijnsel gelukkig niet veel meer voorkomt, maar dat het ons anderzijds ook niet moet verbazen, want in vroeger tijden was dit afwijkende gedrag normaal  en de regel. Maar gelukkig is er dertig, veertig jaar geleden een drastische kentering gekomen en tegen het einde van deze eeuw voorziet zij dat deze minderheidsgroep zo goed als uitgestorven zal zijn.

In de studio zit ook een bewust ongehuwde moeder (BOM), die de kleine, vernepen viezerik nauwelijks een blik gunt, maar toch zegt dat ze er een minimum aan begrip voor kan opbrengen, dat we tolerant moeten zijn. Een ouderwets aandoende grootvader, die met heimwee terugdenkt aan de tijd dat er nog 'gezinnen' waren, wordt luid lachend weggehoond.

Nou, als dat te zware kost is, kun je altijd nog naar een muziekprogramma of iets dergelijks luisteren. In het panel zit dan vaak wel een kleurrijke mix van mensen, waaronder een vrolijke transgender, een flamboyante homo of een excentrieke travestiet. En de presentator is iemand die je met een knipoog het voordeel van de twijfel geeft. Misschien weet hij het zelf niet helemaal, en noemt zich dan non-binair. Zoals die levendige knul die laatst het songfestival heeft gewonnen. Pfff.

En zo mijmert Mr Willy maar door, verloren in zijn gedachten over een wereld die voor hem steeds vreemder en ingewikkelder wordt. Hij denkt aan de dagen van weleer, toen alles in zijn ogen simpeler en veel meer gestructureerd was.  Nu lijkt de wereld vol onverwachte wendingen en kleurrijke karakters die hij maar moeilijk kan plaatsen.

Steeds vreemder… maar toch ook ergens fascinerend in zijn diversiteit.
 

10 reacties

Ik vrees dat die wereld voorgoed voorbij is en goed ook op sommige punten. Bij ons werd nog verteld dat ontrouw of sex voor het huwelijk een doodzonde was. De schrik zat er goed in. Nu is het eerder iets van wederzijds respect en een engagement voor het leven. Wat televisie betreft zijn het enkel de kijkcijfers die tellen. Veel zijn over de top. Mijn vrouw kijkt graag naar het Australische " Married at first sight ". Ongelofelijk. Een kapitein Zeppos wordt niet meer gemaakt. Zijn oerdegelijke auto trouwens ook niet meer. Maar ik vrees dat de hedendaagse jeugd niet meer het houvast heeft dat wij hadden en twijfelt. Fascinerende wereld inderdaad.

Oude instituten verdwijnen, zelfs het college waar ik 6 jaar intern was is aan vernieuwing toe ( zie foto's ).

Laatst bewerkt: 29/05/2024 - 20:59

In de media is alleen veel aandacht voor de minderheden, de paradijsvogels, want dat trekt kijkers/lezers. Ik vind het prima dat mensen tegenwoordig kunnen zijn wie ze voelen dat ze zijn, maar waarom moet dat een etiket krijgen? Je wordt geboren als man of vrouw en heel soms als hermafrodiet. Je wordt geboren met homoseksuele of biseksuele gevoelens. Daar vraag je niet om. Zo ben je gewoon. Als je niet thuis voelt in het lichaam kan je voor geslachtsverandering gaan. Kan ik allemaal begrijpen, maar queer of non binair..... Met hen aangesproken willen worden ipv met hij of zij, dat gaat me te ver al beschouw ik mezelf als zeer ruimdenkend.

Laatst bewerkt: 29/05/2024 - 23:14

Het nieuwe, ik heb er ook moeite mee. 

Nog minder met de genderkwesties die er zijn maar de alsmaar toenemende onverschilligheid tussen de mensen en de onverdraagzaamheid storen me enorm. En ik vind ook dat er tussen de jeugd en de volwassenen van nu een diepere kloof is dan vroeger. 

En die ingewikkelde wereld is geen zegen voor ons, mannen met PK die aan de hormoonbehandelingen moeten... 

Marc. šŸ‘šŸ‘

Laatst bewerkt: 30/05/2024 - 09:03

zo gaat het mij ook... Tegenwoordig mag je voelen wat je wilt voelen, prima hoor! Ik snap het niet altijd. 
ik kan het niet meer bijhouden wie wat is met bijna alle letters van het alfabet... 
niet om respectloos over te komen maar voor mij zijn het misschienesappeltjes... (het is oranje en weet het niet zeker). Dan voelen ze zich zo, dan weer niet, dan weer anders. Dat is niet bij te houden en hup weer een letter van het alfabet erbij. Daar heb ik wel moeite mee... 

Laatst bewerkt: 31/05/2024 - 10:15