Sofie
Op deze heldere ochtend, toen de dauw nog zachtjes op de groene blaadjes van Wommelgem lag, maakte de artsenpraktijk aldaar zich op voor een gebeurtenis van koninklijke proporties. De geruchten gonsden door de smalle straatjes: vandaag zou Mr Willy zijn bloedtest ondergaan. Niet zomaar een bloedtest, maar een ceremonie geleid door een mysterieuze schoonheid, Sofie genaamd, de verpleegster met de magische handen.
Met de precisie van een ceremoniemeester had zij haar 'troonzaal' - een kleine, gezellige kamer in de lokale praktijk - tot in de puntjes voorbereid. De stoel, waarin Mr Willy zou plaatsnemen, was omgetoverd tot een troon, compleet met fluwelen kussens, voetsteunen en een hoofdsteun Mr Willy waardig.
Toen Mr Willy arriveerde, werd hij ontvangen met alle egards die hem toekwamen . Sofie boog lichtjes, een speelse twinkeling in haar ogen, en leidde hem naar zijn troon. "Mr Willy ," begon ze plechtig, "moge deze zitting zo comfortabel zijn als de wolken waarop de goden rusten."
Nou voelt Mr Willy zich altijd wat ongemakkelijk van teveel poespas en hij kon een glimlach niet onderdrukken. Hij nam plaats op de troon, en voor een moment voelde hij zich werkelijk als een koning, klaar om zijn edelmoedige taak te volbrengen.
Sofie, gewapend met haar instrumenten die glinsterden als de juwelen van een kroon, benaderde Mr. Willy's arm met de zorgzaamheid van een archeoloog die een oeroud artefact inspecteert. "Vrees niet, Mr Willy ," zei ze, "uw kostbare levenssap zal met de grootste zorg behandeld worden."
Met een behendigheid die alleen zij bezat, prikte zij het bloed. De naald, nauwelijks voelbaar, gleed in Mr. Willy's arm als een sleutel in een goed geolied slot. Het bloed, royaal en trots, stroomde in de grote injectiespuit, die zij vasthield alsof het de heilige graal was.
Toen kwam het moment van de grote overdracht. Met de plechtigheid van een alchemist die zijn elixirs bereidt, transfereerde Sofie de kostbare vloeistof van de grote injectiespuit naar diverse kleine buisjes, elk zorgvuldig gemarkeerd alsof ze bestemd waren voor een speciaal ritueel. "Dit bloed," fluisterde ze, "zal ons de geheimen van Mr Willy onthullen, opdat wij uw welzijn mogen bewaken."
En zo eindigde de koninklijke bloedafname, een verhaal dat nog lang zou rondzingen in de kroegen en huizen van Wommelgem. Mr. Willy, eenmaal een eenvoudige man, was voor een dag koning geworden, en Sofie had wederom bewezen dat haar kunsten meer waren dan alleen medische handelingen.
Nou, dat heeft Mr Willy toch weer mooi verteld niet?
Maar das uiteraard alleen maar bedoeld om te zeggen dat ie deze ochtend nog eens bloed heeft laten prikken, en dat z'n PSA stabiel is : 0.24 => 0.23 => 0.26 . Eigenlijk tegen zijn verwachting in
En daarbovenop is een volledig bloedonderzoek gebeurd en voortgaande op die resultaten zou Mr Willy zo gezond als een vis moeten zijn. Haha
Om maar te zeggen, het zit er dik in dat Mr Willy nog wel een tijdje zal meedraaien
En wat die ene hardnekkige uitzaaiing aan z'n wervels betreft, das de uroloog zijn probleem. Maandag heeft Mr Willy daar een date mee, en dan moet die maar zeggen hoe ze dat gaan wegkrijgen.
11 reacties
Klinkt goed mr. Willy, je koningsverhaal en de positieve uitslag. Die kan je in je zak steken, zoals we hier zeggen. š
Mooi verhaal alweer, Willy, over een koning en zijn verpleegster. En natuurlijk is er ook het goede resultaat dat de PSA stabiel blijft.
Dan mag je toch wel op een troon zitten, niet?
En als Sofie zo mooi is als op de foto, nou, dan wil ik ook wel door haar geprikt worden.
Ik heb gisteren nog een nieuwe dosis Decapeptyl ingeprikt gekregen en het moet gezegd, mijn huisarts kent haar vak ook wel.
Marc. šš
Ik wist niet dat je overgestapt was van firmagon naar decapeptyl ?
Toch wel hoor, al sinds eind vorig jaar. Decapeptyl is driemaandelijks en geeft veel minder pijn dan Firmagon.
Weet ik. Is altijd een dag, soms 2, ellende. Daarom vond ik het in het begin zo raar dat jij zolang Firmagon gebruikt hebt.
Ik krijg een zes maandelijkse injectie.
Wat zijn dat voor middeleeuwse praktijken, waarbij het bloed wordt overgeheveld vanuit de spuit in buisjes?
Hier zijn we nieuwerwets, een centrale naald wordt ingebracht en buisjes met vacuum worden op de achterkant van de naald gedrukt.
Maar ik denk dat jij liever zwijmelt bij de gedachte van een mooie dame en prikken met je naald. Uh....DE naald. š¤
Nou, een lieve verpleegster die je handje vasthoudt, altijd mooi meegenomen.
Maar je hebt wel gelijk hoor, met die buisjes. 't Is de allereerste keer dat het me overkomt dat ze eerst een grote spuit vullen en dan overhevelen naar buisjes.
Ik dacht dat je daar wat dichterlijke vrijheid nam, maar dat was dus echt? Nog nooit gezien!
Ik ook niet, maar 't was dus echt wel zo.
Oh Dierbare Willy
in uw Heilig Land der Wo-hommelgem
Uwe bloed en PSA zijn u gewijd!
Amai dat lijkt me een ferme opluchting van die stabiel PSA waarden zeg. Goed bloed geeft moed!
ach wat bof jij met zo een lieve zuster en een stabiele psa doe zo voort zou ik zeggen zodat wij nog lang van u en u schrijfsels mogen genieten