Beurs

Ik hou niet van sporten. Nooit gedaan, nimmer de behoefte gevoeld om een marathon of zelfs maar een stukje daarvan te lopen. Maar als je kanker hebt, dan hoor je niet anders dan dat een goede conditie voor betere overleving zorgt. Je schijnt er ook beter chemo's mee door te komen. Dus eigenlijk moet ik wel. Nou heb ik vroeger weleens pogingen gedaan, in het kader van betere conditie en teveel Zweef kwijtraken. Alleen, het enige dat ik kwijtraakte dat was mijn geld en mijzelf. Dat boeit dus absoluut helemaal niks, in je eentje met al die apparaten. Misschien ook wel omdat ik dat na mijn werk moest doen. Met zo weinig motivatie moet je bij mij niet aankomen met inschrijfgeld, een driemaandelijks of jaarlidmaatschap. En een maand van te voren opzeggen, anders zit je er weer voor drie maanden aan vast.

Maar nu heb ik op Andijk een klein sportschooltje ontdekt waar ze nog echt les geven. Je kunt maandelijks verlengen en geen inschrijfgeld. Precies wat ik nodig heb. Geen apparaten die communiceren met een polsbandje die je moet huren. En vanavond heb ik mijn eerste les gehad, een soort van bodyshape waarbij spieren werden aangesproken waar ik het bestaan niet van kende. Bewegingen en verdraaiingen van rug en benen die ik schier onmogelijk hield dat men dat kon. Ik kon dat in ieder geval nog niet, maar ik vertrouw er op dat mij dat ooit gaat lukken. 

Ik vermoed dat mevrouw Zweef mij morgen uit bed moet kieperen en mij dan naar de garage moet rollen. Dan kan zij mij daar met de takel weer op mijn voeten zetten.

11 reacties

En eh, hoe ziet de body, er na de shape uit, heeft Mevrouw Zweef al gechecked.
Nog even en ze noemt je lekker ding.
Wat ook goed is voor stramme lijven, en evenwicht, is Taichi, ooit een tijdje gedaan, Nee ik geef geen workshop.

Zelf ben ik begonnen met het balspel, bitterballen, of begrijp ik het misschien niet helemaal😊🙆‍♂️

Laatst bewerkt: 28/02/2024 - 22:27

Al dat geklus van jou is toch eigenlijk al een work out?

Ik vraag mij echt af of het "trainen" op  toestellen in die mega fitness ruimtes met oorverdovende herrie, muziek kan ik het niet noemen nou zo goed voor je is. Van enige begeleiding is geen sprake, maw blessure gevoelig.

Zelf ben ik bij de onco-fysio blijven hangen, 1x per week onder begeleiding sporten.

Laatst bewerkt: 29/02/2024 - 09:37

Je bent goed bezig, bewegen is altijd beter dan uren bank hangen. Zag op het nieuws gisteren dat wij te lang zitten.

Je kunt je immuunsysteem verhogen met sporten maar is ook goed voor je humeur. Niet in het begin vanwege spierpijn hahaha...

Ik zag een programma  over 100 jarigen, die mevrouw stapte op 1 plek voor haar fornuis. Tilde haar benen op en neer op kniehoogte en deed dat terwijl ze wachtte totdat de aardappels gaar waren. 

Buiten fietsen daar word ik blij van! Gewoon doen wat bij je past en je een goed gevoel geeft. Het zorgt voor afleiding en is goed voor je lichaam.

Andere mensen ontmoeten zorgt voor interessante verhalen, dus hou vol, ga zo door!

Fijne dag, groetjes Gina

Laatst bewerkt: 29/02/2024 - 11:23