VERANKERD
Modest Hyppoliet Joanna Schoepen ( 1925-2010 ), in België en Nederland beter bekend onder zijn artiestennaam Bobbejaan Schoepen, was een Vlaamse zanger, gitarist, entertainer, acteur en kunstfluiter. Een van mijn favoriete zangers in mijn jeugdjaren.
Een ongelooflijk veelzijdig artist . Hij doste zich vaak uit als een cowboy en bezong volkse thema's, veelal in een aan de country-and-western-traditie ontleende stijl. In de jaren vijftig en zestig was hij bekend in Vlaanderen en genoot hij ook internationaal bekendheid.
Veel van zijn hits zijn klassiekers geworden . In de jaren daarna werd hij vooral bekend als oprichter van en entertainer in het naar hem vernoemde pretpark Bobbejaanland.
Een beschrijving in vogelvlucht . Voor een volledige biografie heb ik wel 3 blogs nodig . Doe ik dus niet . Moet je maar kijken op https://www.bobbejaan.be/biografie
Maar wat ik wou zeggen , die man had kanker , darmkanker . En is daar dan ook aan gestorven .
En een jaar voor zijn dood heeft hij daar een lied over geschreven , een lied over zijn strijd tegen kanker en het ouder worden
Als je oud bent / Als je ziek bent / Geen toekomst meer, je bent verankerd / Te dragen, te verwerken / Geen leven meer, uitgekankerd
Gebracht op een ongelooflijk droeve manier , maar wat een indringende weergave van gevoelens .
https://www.youtube.com/watch?v=Kb8-Bubk5i8
En dat wou ik gewoon even delen .
9 reacties
Helaas is in de slaap ontslapen slechts voor weinigen weggelegd. Je moet nu eenmaal ergens aan dood gaan en dan is 85 jaar een mooie prestatie. Belangrijk blijft hier in dat je het op het eind niet te zwaar krijgt.
De Lichtjes van de Schelde, Café zonder Bier, enzovoort.
Schrijven over kanker of andere ziektes waaraan je lijdt, het kan zo opluchten.
Ik ben ook gedichten beginnen schrijven begin oktober vorig jaar, toen ik al ziek was. En er zijn er ook een aantal over (prostaat) kanker bij. Eentje werd in het magazine Prostaatinfo van de Belgische lotgenotenorganisatie Wij Ook gepubliceerd, ik ben er trots op. Het was de uitgave van maart jongstleden.
Ik zou graag af en toe nog eens een gedicht plaatsen in mijn blog maar het enige vervelende is dat de tekst telkens twee lijntjes doorspringt wanneer ik op Enter druk.
Groetjes, Marc. 👍👍
Enter + shift indrukken. Dan loop je maar 1 lijn verder
We waren tegelijk Willy. ;-)
Beter 2 x dezelfde boodschap , dan geen boodschap , niet ?
Hoi Marc,
Met shift-enter (tegelijk de shift- en de enterknop indrukken) i.p.v. enter komt de volgende regel er direct onder.
Groet,
Femke van de Kasteele, communitymanager
Hi Marc
Heb het gelezen , maar wist niet dat het van jou was .
Gelijk heb je om er trots op te zijn .
Waarschijnlijk heb je het al gedaan en heb ik er overheen gekeken , maar indien niet , zeker eens hier op de site publiceren
gr , willy
Dank voor het delen willy ,en het toch ook bijleren ,daar ben ik nog steeds niet te oud voor
Liefs hes🍀🌻😘
Fijn , dan ga je op je oude dag nog een heel slimme meid worden .
Maar zo oud ben je nog niet , toch ?
xxx , willy