Moderator gespreksgroep Blaaskanker en Nierkanker
Zet jouw ervaring met kanker op een positieve manier in als moderator in de gespreksgroep Blaaskanker en Nierkanker op kanker.nl. We zoeken momenteel naar een moderator die vooral ervaring heeft op het gebied van nierkanker.
Heb je nierkanker (gehad)? Of ben je met nierkanker in aanraking gekomen als naaste? En wil je jouw ervaring inzetten? Help anderen door moderator te worden van de online gespreksgroep Blaaskanker en Nierkanker in onze community.
De gespreksgroep biedt een plek om met elkaar in contact komen en ervaringen uit te wisselen. Onze gespreksgroepen worden begeleid door moderatoren die zelf ervaring hebben met kanker, als patiënt of als naaste. Als moderator leid je mede namens Patiëntenvereniging blaas- of nierkanker (PBNK) deze gespreksgroep in goede banen.
Samen met PBNK zijn wij op zoek naar een enthousiaste moderator die hier anderen mee helpt in hun situatie.
Wat doet een moderator?
De moderator heet nieuwe deelnemers welkom, en is in een gespreksgroep het eerste aanspreekpunt voor vragen, opmerkingen en suggesties. Ook zorgt een moderator voor een plezierige sfeer binnen de groep, zodat de deelnemers binnen een vertrouwde omgeving hun kennis en ervaringen kunnen delen.
Dit zijn je taken
Als moderator speel je een belangrijke rol in onze community. Je begeleidt de groep Blaaskanker en Nierkanker.
Wat doe je zoal:
- Je heet nieuwe deelnemers welkom
- Je leest mee in de groep en houdt in de gaten of vragen van deelnemers beantwoord worden, of je helpt ze zelf een stapje op weg.
- Je houdt in de gaten of de huisregels gevolgd worden.
- Je hebt contact met mede-moderator(en) over wat er in de groep gebeurt.
- Het kost je gemiddeld 1 tot 3 uur per week, en afhankelijk van het aantal moderatoren kan het werk verdeeld worden.
- Je onderhoudt contact met de communitymanagers, die de community op kanker.nl beheren.
- Indien mogelijk woon je de moderatorenbijeekomsten van kanker.nl bij, soms online soms offline.
Een moderator die bij ons actief is, valt onder de verantwoordelijkheid van de Stichting kanker.nl en tekent daarvoor een moderatorenovereenkomst. De dagelijkse begeleiding en ondersteuning van jouw werk wordt door onze communitymanagers verzorgd.
Wat krijg je ervoor terug?
- Een training van onze communitymanagers voordat je begint
- Ondersteuning van mede-moderatoren en het team van kanker.nl
- Je maakt écht een verschil en helpt anderen. "Je kunt echt iets betekenen voor lotgenoten. Het voelt zo waardevol!" - bekijk hier een video met ervaringen van moderatoren.
Samenwerking met PBNK
Het is wenselijk dat een moderator zich naast kanker.nl ook verbindt aan patiëntenorganisatie Patiëntenvereniging blaas- of nierkanker (PBNK). Het is van meerwaarde als de onderwerpen die in de gespreksgroep worden besproken ook aandacht krijgen in de belangenbehartiging van mensen die te maken hebben met blaas- of nierkanker. En andersom kun je ervaringen en tips vanuit PBNK inbrengen in de gespreksgroep. Als moderator vorm je als het ware een brug tussen de patiëntenvereniging en de gespreksgroep.
Naast je rol als moderator kun je lotgenoten ook op andere manieren via PBNK steunen.
Wat kun je van PBNK verwachten?
PBNK staat graag in verbinding met jou als moderator. Zo is er de mogelijkheid om regelmatig aan te sluiten bij overleggen met ervaringsdeskundigen van PBNK, en mee te draaien met de redactieraad. Daarnaast kun je met inhoudelijke vragen terecht bij PBNK.
Interesse?
Heb je interesse in deze vacature of wil je eerst meer informatie? Stuur dan een mail naar communitymanager@kanker.nl of info@blaasofnierkanker.nl dan nemen wij contact met je op.