Hoe werkt het? (klik om te openen)

Via Vraag het een professional kun je vragen stellen aan een deskundige op kanker.nl. Bijvoorbeeld een vraag over je diagnose of de onderzoeken die je krijgt. Of vragen over je behandeling en de bijwerkingen daarvan. Ook kun je bij ons terecht voor vragen over je leven met/na kanker. De deskundige kan met je meedenken en uitleg geven. Goed om te weten: de professionals vervangen nooit je eigen arts, verpleegkundige of hulpverlener. Die blijft altijd je eerste aanspreekpunt.

Hoe kunnen we je het beste helpen?

Heb je een vraag over iets in je online patiëntendossier? Bespreek die altijd eerst met je arts. Heb je er daarna nog vragen over, dan kun je bij ons terecht. Maar vraag altijd eerst je arts.

Stel je vraag zo duidelijk mogelijk

Wat zet je in je vraag? Dit kan belangrijk zijn om te noemen:

  • Welke onderzoeken je hebt gehad
  • Het stadium van de ziekte
  • Kenmerken van de tumor, bijvoorbeeld hormoongevoeligheid of genmutaties
  • Uitslagen van onderzoeken: bijvoorbeeld de PSA-waarde of de CIN-uitslag
  • De eindconclusie in het verslag van weefselonderzoek

Heb je vragen over bijwerkingen of gevolgen van de behandeling? Schrijf dan bijvoorbeeld:

  • Welke medicijnen je gebruikt of hebt gebruikt
  • Wanneer je bestraling kreeg
  • Wanneer je geopereerd bent 

Heb je vragen over omgaan met kanker? Schrijf dan bijvoorbeeld:

  • Welke problemen je ervaart. Heb je bijvoorbeeld last van angst of onzekerheid, of problemen met je relatie? Of heb je vragen over hoe het gaat met je werk?

Wat kun je beter niet doen?

  • Plaats niet het hele verslag van weefselonderzoek.
  • Plaats geen afbeeldingen van scans of röntgenfoto's.
  • Plaats geen foto’s van bobbeltjes, vlekjes en dat soort dingen.
  • Plaats geen namen, telefoonnummers, mailadressen van jezelf of zorgverleners.

Gebeurt dit toch? Dan moeten we dit soort extra gegevens helaas verwijderen.

Vind je het moeilijk om een vraag te stellen? Dan kunnen de voorlichters van kanker.nl helpen bij het maken van een vraag.

Goed om te weten:

  • Alle vragen en antwoorden zijn openbaar. Elke bezoeker van kanker.nl kan de vraag en het antwoord meelezen. Gebruik daarom altijd de naam die je hebt gekozen toen je een account aan hebt gemaakt.
  • Onze professionals stellen geen diagnose, geven geen second opinion en geen behandeladvies. Heb je klachten die door kanker kunnen komen, dan kun je het beste naar je huisarts gaan.

Hoe werkt het?

  • Om een vraag te kunnen stellen heb je een account nodig. Heb je een account dan moet je eerst inloggen.
  • Kies de professional(s) aan wie je een vraag wilt stellen. Klik op Stel je vraag en klik daarna op vraag versturen.
  • De professional probeert je vraag zo snel mogelijk te beantwoorden.
  • Je krijgt een melding op je overzicht met activiteiten als je vraag beantwoord is.

Plaatsen hormoonspiraal na behandeling lisexcisie

Beste Cor,

Eind december ben ik behandeld dmv Lisexcisie voor CIN3, hpv16. Een half jaar daarvoor heb ik mijn Mirena spiraal laten verwijderen omdat de vijf jaar erop zaten. Ik zou graag weer een nieuwe mirena spiraal laten plaatsen, maar in juni moet ik opnieuw op controle komen bij de gynaecoloog. 
 

Stel dat de situatie niet goed is en ik opnieuw behandeld moet worden: moet het spiraaltje dan eerst weer worden verwijderd? Kan het überhaupt kwaad voor het genezingsproces dat er een spiraaltje geplaatst zou worden? 

Dank voor het meedenken! 

Antwoord

Beste Magrohi,

Volgens mij. maakt het allemaal niet zoveel it. Ingewikkeldste van een lis en een spiraaltje is dat er best een kans is dat de draadjes worden doorgenomen bij de lisexcisie. En dan is er gedoe met het er weer uithalen te zijner tijd. Het belemmert niet de wondgenezing.

Persoonlijk zou ik zeggen even tot juni wachten en als de uitslag goed is meteen een nieuw Mirena laten plaatsen en als je toch weer en lis moet de Mirena 3-4 week na de lis laten plaatsen. Maar als je om wat voor reden niet kunt wachten tot juni met plaatsen kun je er ook voor kiezen nu een nieuwe Mirena te laten plaatsen. Want eigenlijk denk ik dat de kans dat je een half jaar na je vorige lis weer en lis zou moeten heel klein is.

Helpt dit?

Met vriendelijke groet,

Cor de Kroon

Laatst bewerkt: 21/11/2022 - 10:46