Via Vraag het een professional kun je vragen stellen aan een deskundige op kanker.nl. Bijvoorbeeld een vraag over je diagnose of de onderzoeken die je krijgt. Of vragen over je behandeling en de bijwerkingen daarvan. Ook kun je bij ons terecht voor vragen over je leven met/na kanker. De deskundige kan met je meedenken en uitleg geven. Goed om te weten: de professionals vervangen nooit je eigen arts, verpleegkundige of hulpverlener. Die blijft altijd je eerste aanspreekpunt.
Hoe kunnen we je het beste helpen?
Heb je een vraag over iets in je online patiëntendossier? Bespreek die altijd eerst met je arts. Heb je er daarna nog vragen over, dan kun je bij ons terecht. Maar vraag altijd eerst je arts.
Stel je vraag zo duidelijk mogelijk
Wat zet je in je vraag? Dit kan belangrijk zijn om te noemen:
- Welke onderzoeken je hebt gehad
- Het stadium van de ziekte
- Kenmerken van de tumor, bijvoorbeeld hormoongevoeligheid of genmutaties
- Uitslagen van onderzoeken: bijvoorbeeld de PSA-waarde of de CIN-uitslag
- De eindconclusie in het verslag van weefselonderzoek
Heb je vragen over bijwerkingen of gevolgen van de behandeling? Schrijf dan bijvoorbeeld:
- Welke medicijnen je gebruikt of hebt gebruikt
- Wanneer je bestraling kreeg
- Wanneer je geopereerd bent
Heb je vragen over omgaan met kanker? Schrijf dan bijvoorbeeld:
- Welke problemen je ervaart. Heb je bijvoorbeeld last van angst of onzekerheid, of problemen met je relatie? Of heb je vragen over hoe het gaat met je werk?
Wat kun je beter niet doen?
- Plaats niet het hele verslag van weefselonderzoek.
- Plaats geen afbeeldingen van scans of röntgenfoto's.
- Plaats geen foto’s van bobbeltjes, vlekjes en dat soort dingen.
- Plaats geen namen, telefoonnummers, mailadressen van jezelf of zorgverleners.
Gebeurt dit toch? Dan moeten we dit soort extra gegevens helaas verwijderen.
Vind je het moeilijk om een vraag te stellen? Dan kunnen de voorlichters van kanker.nl helpen bij het maken van een vraag.
Goed om te weten:
- Alle vragen en antwoorden zijn openbaar. Elke bezoeker van kanker.nl kan de vraag en het antwoord meelezen. Gebruik daarom altijd de naam die je hebt gekozen toen je een account aan hebt gemaakt.
- Onze professionals stellen geen diagnose, geven geen second opinion en geen behandeladvies. Heb je klachten die door kanker kunnen komen, dan kun je het beste naar je huisarts gaan.
Hoe werkt het?
- Om een vraag te kunnen stellen heb je een account nodig. Heb je een account dan moet je eerst inloggen.
- Kies de professional(s) aan wie je een vraag wilt stellen. Klik op Stel je vraag en klik daarna op vraag versturen.
- De professional probeert je vraag zo snel mogelijk te beantwoorden.
- Je krijgt een melding op je overzicht met activiteiten als je vraag beantwoord is.
Kan Hpv terug actief worden in mijn lichaam?
Beste Dokter,
Ik heb in juli 2020 te horen gekregen dat er afwijkende cellen aanwezig waren in mijn uitstrijkje. Ik ben altijd heel voorzichtig geweest bij seksuele activiteiten, mijn uitstrijkje liet ik doen om de 2 jaar. Mijn gynaecoloog wou een colpo na mijn afwijkend uitstrijkje en uit mijn biopsie bleek dat het CIN 2 was. Mijn wereld stortte in en ik ben van gynaecoloog veranderd. Mijn huidige gynaecoloog is degene die mij verder hielp. Hij wou 6 maanden wachten want hij vertrouwde erop dat mijn lichaam het vanzelf ging opruimen en dat ik nog volledig kon genezen. Na 4 maanden besefte ik dat ik 10 kg was afgevallen door de stress. Ik bleef maar denken aan “wat als het ondertussen erger wordt?” Ik heb een kind van 11 jaar maar ik wou nog kinderen in de toekomst. Ik ging terug naar mijn dokter om te zeggen dat ik lichtjes paranoia werd en dat ik het eruit wou. We hebben samen besloten om een conisatie te doen. Hij belde mij 10 dagen later op om te zeggen dat het CIN 1 en deels CIN 2 was. De snijranden waren schoon. Ik ben na mijn conisatie begonnen met de vaccinatie gardasil 9. 6 maanden na de conisatie heb ik een uitstrijkje laten doen en mijn resultaat was HPV high risk negative. Volgens mijn gynaecoloog moet ik nu jaarlijks op controle en uitstrijkje. Ik heb geen seksuele activiteiten gehad sinds mijn laatste uitstrijkje. En na 2 weken heb ik mijn laatste vaccin. Mijn vraag is, kan ik het terug krijgen of kan het terug actief worden ZONDER dat ik enig seksueel contact heb met iemand? Of is het nu volledig uit mijn lichaam?
met vriendelijke groeten.
Antwoord
Beste Petula,
De vraag is of dat laatste uitstrijkje werkelijk alle plekken waar HPV heeft getest. Je kunt wel zeggen dat de baarmoedermond altijd goed wordt uitgestreken en je kunt dus wel zeggen dat de HPV op dat moment daar niet aanwezig was. Maar HPV kan ook in de vagina en evt op de schaamlip zitten. Dat vind je minde snel in het uitstrijkje. Helemaal zeker weet je het dus niet, maar de kans is heel erg groot dat het virus weg is.
Met vriendelijke groet,
Cor de Kroon