het plaatsen van een stent in mijn door littekenweefsel vernauwde plasbuis
Ik heb een barachi therapie gehad en daarna een turp therapie
nu heb ik weer littekenweefsel in mijn prostaat waardoor ik weer een turp therapie nodig heb
Ik vraag me af of het plaatsen van een stent bij mij nog mogelijk is en aan te raden is
Ik heb namelijk erg veel last van littekenweefsel vorming.
nu heb ik weer littekenweefsel in mijn prostaat waardoor ik weer een turp therapie nodig heb
Ik vraag me af of het plaatsen van een stent bij mij nog mogelijk is en aan te raden is
Ik heb namelijk erg veel last van littekenweefsel vorming.
2 reacties
Laat ik beginnen met de opmerking dat ik geen arts ben en niet de ambitie heb om je te adviseren omdat ik mezelf onkundig acht. Maar wellicht heb je in de gesprekken met artsen iets aan mijn ervaring.
Bij mij is de prostaat met de robot verwijderd. Bij het terugplaatsen van de plasbuis aan de blaas zijn complicaties opgetreden waardoor ik verschillende keren geopereerd ben. Hierdoor kreeg ik last van littekenweefsel in de plasbuis waardoor plassen steeds moeilijker werd. Het littekenweefsel is operatief verwijderd en omdat het terug bleef komen moet ik nu regelmatig (om de dag) katheteriseren om de plasbuis open te houden.
Dat gaat redelijk goed en het effect is dat de plasbuis inderdaad open blijft. Zoals gezegd kan ik niet beoordelen of dit voor jou een werkbaar alternatief is, maar wellicht is het interessante kennis bij het nemen van beslissingen.
Veel wijsheid en succes gewenst!
In het artikel waar je naar verwijst wordt hier al iets over gezegd. Ik citeer:
Maar goed, er staat eigenlijk, dus helemaal onmogelijk is het niet. Het artikel is heel duidelijk over wat er precies gebeurt bij het plaatsen van de stent en waarom het uiterst secuur gedaan moet worden. De stent mag niet te lang of te kort zijn en moet heel nauwkeurig op de goede plaats worden aangebracht. Blijkbaar heeft niet ieder ziekenhuis er ervaring mee, zit de expertise op dit gebied in Eindhoven. Overigens is dit artikel een beetje gedateerd, beschrijft het de situatie in 2010. Of er nu meer kennis en ervaring is met stents is mij niet bekend.
Advies is dan ook: overleg met je eigen uroloog en vraag om een verwijzing naar Eindhoven (of ander gespecialiseerd centrum). Wil de uroloog daar niet zondermeer aan meewerken dan heb je het goed recht om een second opinion aan te vragen.
Dat kan zelfs digitaal door een vraag te stellen in het specifieke forum voor second opinions van de Stichting Duos. Zie http://stichtingduos.nl/forums/forum/prostaatkanker/second-opinion/
Succes met uitzoeken en laat ons weten wat er uit komt!