Van abces naar uitzaaien, een slechte film als je het mij vraagt.

Hallo daar allemaal, allereerst herken ik mezelf totaal niet in het feit dat ik hier op de forum een deel van mezelf zal toelichten.
Nooit verwacht,….. maar dat herinnert mij in ieder geval er aan dat het leven vol verassing zit.
Kan het me als de dag van gisteren herinneren. (Zolang) is het niet geleden….
kreeg een nare knijp gevoel ter hoogte van me lever. Zat trouwens op dat moment in de auto. En dacht dat het een onschuldige steek/knijp gevoel was.
De dagen erop, viel het mij op dat ik wat 🩸 op de ontlasting zag. Niks spannends op dat moment, zag er vers uit.. na wat Google wuifde ik het weg uit me gedachten. (Gedachte/mogelijk/kanker) denk ik wel eens vaker bij een knobbel etc.
vraag me niet waarom,,,?!
Een kleine 2 weken gaan voorbij, en merk dat er wat slijm en bloed bij is gekomen. (Minimale hoeveelheden) en daar bij toch weer een sterk stekende gevoel. Alleen dit keer in me linker deel van me onderbuik.
Niet veel later contact gehad met de HA, en die vond het niet verdacht…, gezien mijn leeftijd(31). Die dacht aan een meer onschuldige klacht. Dagen gaan voorbij (2weken) en de pijn links in me buik begint steeds meer pijn te doen.
Waardoor ik 3 x in 1 week op de HAP ben beland. Na wat controles toch een verwijzing naar het MDL.
in de tussentijd tot weer ernstige pijn gehad, waardoor ik de HAP heb overgeslagen en direct naar de SpOed ben gegaan.
eenmaal aangekomen, na wat controles toch een 600+ score aan cp (onstekingswaarde)
Ben op genomen die nacht, en de volgende dag een CT. Wat bleek, een abces vorming vanuit een difertikel(4.5cm).
we hebben het gedraineerd tijdens de opname van 4 dagen, en ruim 12 dagen thuis met een draine gelopen.
eind goed al goed zou je denken. Niks is minder waar, na 2/3 weken toch weer een pijn. En dit keer naar een ander ziekenhuis geweest. (Spoed) dit laatste ziekenhuis had de eerste ct goed bekeken. En zagen een vlekje in me lever. Nog steeds niks spannend. Cystes komen nou eenmaal voor op zulke plekken en had al eerder last gehad van een ontstoken divertikel. Maar zij wouden toch het zeker voor het onzekere nemen.
Zoals gezegd en gedaan, 2 opname in het nieuwe ziekenhuis. Na een ct toch weer wat abces maar dit keer is er ook een verdikking te zien in het darm wand.
De abces was te klein voor drainage dus werd het kuren(antibiotica).
Tijdens de opname een coloscopie gehad, en daar komen weer die clichés. Alsof het gister was, ik word wakker na het roestje en krijg te horen dat het foute boel is. Ze hebben een tumor gevonden in me darm. (colon ascendens carcinoom).
ze hebben monsters genomen en er vindt MDO OVERLEG plaats binnen de kortste keren.
krijg te horen dat ze het begrijpen dat ik wat tijd voor mezelf wil. En klinisch was ik gezond dus ik mocht met ontslag gaan als ik dat wenste.
zo gezegd zo gedaan.
een kleine weekje na me ontslag een MRI GEHAD. De volgende dag viel ik weer in de prijzen, had een 5 tal uitzaaien in me lever.
ik neem je even mee voor dat je het vergeet. Ik werd behandeld voor een abces, en na kleine 8/9 dagen was ik van abces naar dikkedarmkanker met uitzaaien gegaan.
dus van 0 naar 100 heel snel.
nu ik dit typ, realiseer ik me dat ik eigelijk helemaal niet de tijd heb gehad om het te begrijpen, accepteren, erover na te denken etc etc.
ben er namelijk achter gekomen, dat ik mezelf zo in bescherming neem. Ben een vrij optimistische mens. En probeer zo min mogelijk de tumor aandacht te geven behalve tijdens ziekenhuis bezoeken.
en vergeet de pijntjes natuurlijk niet want die helpen me herinneren dat er iets niet klopt. Maar verder…. Ik kanker? Ondanks de diagnose, ontken ik het tegen over mezelf in positieve vorm.
Ik weet natuurlijk dat ik het heb, maar het is in z’n treinvaart gegaan dat ik er nauwelijks bij stil sta. En de momenten dat ik dat doe, verlies ik mezelf in gedachten en raken de waterlanders aan wal.
Zoveel vragen, maar geen antwoorden. Waarom ik? Ik ben 31, uitzaaien? Hoelang heb ik het? Maar hoe zo heb ik deze pech.
Het scheelt dat ik gelovig ben opgevoed en zelf gelovig ben. Daar put ik toch 99% van me kracht uit. Kom uit een groot gezin, God zij dank genoeg steun, maar heb het idee dat ik ze alleen maar zorgen breng.
zie aan ze dat ze me zielig vinden, voel de verdriet van ze. Zelf zo erg dat het lijkt dat zij ziek zijn en ik medelijden heb met hun verdrietig(omgekeerde wereld)
Om even terug te komen op de huidige situatie, we zijn een kleine maand/1.5 verder.
een afspraak ingepland, het wordt een chirurgische ingreep. Stukje zieke darm eraf, en na 4/6 weken mogelijk 2 operatie de uitzaaien in de lever.
helaas ben ik niet verder gekomen dan de eerste kijk operatie. Want wat bleek?! Alsof het allemaal niet genoeg was….
de tumor is tussen me ribben gaan zitten, en was zich gaan nestelen in de buikwand.
Lang verhaal kort, operatief ging hem niet worden.
even ter herinnering. In een maand tijd, van abces tot diagnose DDK tot uitzaaingen en tijdens de eerste stap(operatie) niet verder kunnen vanwege de grote?!?….
een slechte B film met mij als hoofdrol speler.
Nu zijn we 2/2.5 maand verder na diagnose. Ik begin morgen met een imuuntherapie. De tumor is gekwalificeerd als een MSI TUMOR. Dus de stappen plan van snijden, snijden aanvullend imuuntherapie. Is geworden imuuntherapie, snijden, snijden.
ik vraag mezelf af wat ik hier nou van moet vinden op dit moment, kijk letterlijk nu naar me beeldscherm. Ben voor mij gevoel meerdere keren diep teleurgesteld, omdat ik te positief was? Misschien is dat de wel de reden waarom ik er zo luchtig over doe….
ik bescherm mezelf door het allemaal op me af te laten komen.
in het ziekenhuis gaat het om de Kanker, maar zodra ik er buiten ben wil ik er niet aan denken.
zie het als… wat je voed is wat je bezighoud. Als je de Heledah op witte auto’s gaat letten dan zieje ze bij elke bocht en rotonde.
dus heb ik er voor gekozen om het te vergeten, en de ziekenhuis bezoek als een zakelijk deel te zien die ik niet in min privé leven wil.
natuurlijk werkt dat voor de een anders dan voor de ander. Maar zo kan ik functioneren…. Heb stiekem goeie hoop, maar dat is mijn geheim. Ondanks al die tegenslagen, geloof ik in het hogere lot. En maakt het me sterker door dit leven te zien als een tussen station. Het is een kwestie van tijd voor dat de trein komt.
misschien over een jaar, misschien over 50jaar. Maar het doet me goed, dat elke einde een nieuwe begin heeft. En dan dan wordt de belevenis voor mij in iedergeval een stuk minder negatief.
Daar waar een deur sluit, opent een ander.
13 reacties
Hoi Yassine
Wat vreselijk om zulk nieuws te horen, keer op keer en elke keer weer wat slechter. Hoop voor je dat het bloggen je wat helpt en je ook steun kunt vinden in je omgeving.
Hee oma, super bedankt voor je steun❤️. Zo probeer ik idd wat afleiding op te zoeken. Zelf ook veel sterkte🙏
Botte pech. Niet anders. Zoals zovelen. Het gros van mensen hier heeft gezond geleefd, waren sportief of zouden een specifieke kanker helemaal niet kunnen krijgen (ik).
Maar helaas. Die tumor en uitzaaiingen zitten er al een tijdje, kan zomaar al enkele jaren zijn. Alleen te klein om te kunnen waarnemen. Pas als je klachten krijgt bij kanker, dan pas merk je het op. En dan maakt een paar maanden in het hele proces niet zoveel meer uit.
Leef je leven nu.
Heee Zweef,
en zo is het maar net. Beide schouders eronder en gaan!
x
Heel heftig voor je om mee te maken op zo’n jonge leeftijd. Mooi dat het geloof je steun kan geven. Je hebt nu alle steun nodig die je maar kan krijgen. Positief in het leven staan is nooit verkeerd. Ik hoop dat dat je heel ver gaat brengen.
Hee Alexeduard,
dat klopt idd, soms moeten we 2 stapjes terug nemen om toch weer die stappen vooruit te kunnen zetten.
wat komt komt, in welke mate en sferen bepalen we dan deels zelf!.
Hartstikke bedankt voor je respons x
Hi Yassine,
Ook mijn zusje van net 43 is vorig jaar gediagnosticeerd met darmkanker MSI-H tumor. Zij krijgt sinds oktober immunotherapie. Helaas was bij haar 1e scan nog niet te zien dat de immunotherapie aansloeg maar volgende week heeft ze opnieuw een scan en zullen we weten of het nu wel is aangeslagen. Ben jij inmiddels begonnen met immunotherapie? Ik lees veel goede resultaten bij een MSI tumor.
Veel sterkte in ieder geval!
Hee Coco,
Jammer dat het je zus ook heeft getroffen❤️. Sterkte daarmee. Zorg dat je er voor haar bent🙏.
ik ben inmiddels begonnen met mijn eerste kuur. 27-2. Kreeg gelijk na 2/3 uur heftige bijwerkingen. (Primeur) volgens mijn oncoloog was dat een primeur.
meestal ervaar je na aantal maanden heftige reacties.
ik ben vandaag! 6-3 ontslagen na opname van kleine weekje. Ik kreeg heftige ontstekingen bij de tumor. Wat enerzijds er op wijst dat het werkt maar na 2/3 uur al? Laten we het hopen.
ik zal een kleine verslag maken van de kuur zelf en wat ik deze week weer heb mogen ervaren. Hopelijk heeft je zus succes.
Zal haar mee nemen in mijn gebeden🙏.
ze zeggen dat je de eerste scan na de kuur eigenlijk pas kunt vergelijken met de 2 scan van de 2 kuur.
lees idd veel positieve berichten over MSI H. Soms moet je even volhouden.
bedankt voor je bericht, en heel veel sterkte💪🏼💪🏼
Hallo Yassine,
Wat staat je wereld dan opeens op z'n kop hè. Ik snap zo goed dat je het liefst struisvogelend door het leven gaat als je het ziekenhuis uitloopt. Dat gedoseerd binnen laten komen heeft vast een beschermende functie. Respect dat je zo hoopvol en optimistisch alles beschrijft. Ik ga je volgen en nu je volgende blog lezen 😉.
Liefs, Monique
Heee Monique,
Leuk dat je even langs bent gekomen. Bedankt voor het begrip, je zal vast wel een moment hebben mee gemaakt.
Wat de situatie betreft over de kanker zakelijk houden tot het ziekenhuis werkt niet altijd. Maar we doen ons best zodat we dat in ieder geval zo vaak mogelijk proberen te vergeten.
het doet me goed om te horen dat je me Kuur ervaring gaat lezen. Hoop dat ik je niet verveel met al die nare ervaringen!
aan elk scherp randje zit ook een verhaal in het leven, en die deel ik dan graag!
bedankt voor je steun en erkenning.
x Y
Hoi Yassin
Hoe gaat het inmiddels met je?
Ik kwam per toeval je blog tegen en je verhaal raakte mij.
Hee Karima,
Bedankt voor je mede leven, het wordt zeer gewaardeerd. Hoop dat het goed met jou gaat.
Ik heb eigelijk na een hele vreselijk tijd, eindelijk weer eens goed nieuws. Als jij het niet was hoe het ging, had ik waarschijnlijk niet geupdate.
Lang verhaal kort, ben ik aan de imuuntherapie. (Keytruda). Gelukkig heeft God andere plannen met me, en werkt het als een trein. Ik had dan ook een msi indicatie, dus de keytruda was van zelf sprekend.
Er was bij mij direct al heftige reacties door de imuuntherpaie. Ben er paar keer op de spoed door beland, maar met het resultaat mag ik niet klagen.
Ik kan niet zeggen dat ik kankervrij ben, maar er is niks meer te zien op de scan. En als er iets te zien valt. Krijg ik te horen dat het mogelijk aangetast weefsel is.
Natuurlijk was de rit niet zonder slag of stoot. Heb momenten gehad, dat ik dacht dat het over was. Maar door het vele bidden heb ik een nieuwe kans gekregen(denk ik).
ik ben trouwens bijna 1.5/2 jaar aan het kuren en ben bijna klaar. Er vindt binnen kort een mdo plaats om te kijken wat wijsheid is.
mocht je willen weten hoe ik me zelf er door heen heb gesleurd, stuur gerust een bericht.
Want ben van mening dat een ieder zich zelf misschien een kleine beetje kan helpen.
Om aan een einde te komen, ik heb nog wel eens last van pijntjes en bijwerkingen. Maar merk er eerlijk gezegd niet zo veel van. Ook omdat ik het soort van geaccepteerd heb.
Ps:
Mijn complimenten aan ziekenhuis meander Amersfoort. C7’- c5 en de hele team chirurgen en oncologen.
Hee Yassin
Blij om te lezen dat de behandeling heeft aangeslagen. Ik werk als verpleegkundige en was op zoek naar info toen ik op jouw blog stuitte. Wat ben jij een positief mens, Moge Allah jou behouden. Heel interessant om jouw verhaal te lezen, wat ik nog wilde zeggen is dat ik het ontzettend jammer vind dat je zo een nare tijd hebt gehad op de chemoafdeling. Dat is zeker niet hoe het hoort en ik hoop dat je dat nooit meer hoeft te ervaren.
Ik werk vaak met kankerpatienten, niet in het ziekenhuis. Daarom is je blog zo leerzaam. Wat ben ik opgelucht om je bericht te lezen, het raakte mij echt. Fijn dat je zoveel hebt gehad aan Allah, ik geloof dat Hij jou gebeden heeft gehoord.
Op naar kankervrij Inshaallah!
Hou je goed en blijf ons updaten. Ik lees je blog met veel bewondering. Dankjewel voor het delen van je reis.
Groetjes
Karima