Dat zit er ook weer op

Dat zit er ook weer op

Woensdag moest ik mij om 13uur melden in het ziekenhuis. Op c2, de vrouwenafdeling.  Wij melden ons bij de balie met mijn rolkoffertje, op de afgesproken tijd. De vriendelijke verpleegkundige doet bij mij mijn patientenbandje om en loopt voor ons uit naar mijn bed. Wauw een prive kamer! Een kamer voor mij alleen met eigen badkamer en bijna zeezicht.😄

Ze doet de standaard controles en legt alles rustig uit wat mijn vandaag, morgen en de komende dagen te wachten staat.  Mijn bloeddruk is altijd belachelijk hoog op dit soort momenten, maar deze keer niet. Later komen ze nog wat bloedafnemen. En ben je ingechecked en kun je alleen maar wachten. Wachten op wat er komen gaat. De rest van de dag was dan ook niet bijzonder, beetje hangen, beetje bellen. Buisjes met bloed vullen. Beetje eten, drinken. Manlief moest nog even ergens maandverband scoren, daar had ik even niet aan gedacht. En dan is het bezoekuur om 20uur voorbij. DAG manlief,tot morgen😘

Mijn operatie staat om 7.30 op de planning. Om 5uur word ik gewekt en ga ik douchen en trek ik mijn operatiehemd aan. En weer wachten, met de serie the big bang kom ik de tijd wel door.😊 Om 6uur de Paracetamol innemen en om 6.45 word ik opgehaald om naar de holding te gaan. Daar aangekomen is er snel en bijna pijnloos een infuus geprikt. En niet eens op een rotplek, aan de binnenkant van mijn onderarm. Ondertussen word ik ook aangesloten op de andere apparaten tot het moment dat ik naar de operatiekamer word gebracht. En dan op naar de operatiekamer. Daar aangekomen is het een drukte van jewelste. 4 gynaecologen waarvan er 2 in opleiding waren, mijn eigen gynaecoloog en nog 1 die hem gaat bijstaan. Dan ook nog een berg anesthesisten.  Overstappen naar de tafel, gedoe met het beademingsapparaat, dus nog even wachten. Ondertussen hebben wel lol met  elkaar en hebben we het over cocktails drinken en carnaval. Alles is klaar, slaap lekker! 

De operatie heeft ruim 3 uur geduurt. En om 15uur was ik pas weer een beetje in het land der levende. Zoals gewoonlijk kwam ik best beroerd uit de narcose , misselijk en duizelig als ik maar iets rechterop ging zitten. Ook had ik best veel buikpijn en kreeg daardoor extra pijnstilling via het infuus. De rest van de dag heel veel geslapen, niets gegeten of gedronken. Maar gelukkig had ik een katheter zodat die 5 stappen naar de wc niet hoefde te nemen. 

Om de 2 uur werd mijn temperatuur en bloeddruk gemeten ook of er geen sprake was van een bloeding. 

Ondanks alles heb ik best oke geslapen. De verpleegkundige komen enthousiast mijn kamer in om vanalles te controleren en mij te helpen met douchen. Alles rustig aan. Hebben het ondertussen weer over carnaval en cocktails. Ik sla dit jaar wel over.🙈  Eten gaat nog steeds niet van harte, heb geen honger. Maar dat is prima. De thee en appelsap smaakt goed. De rest van de dag lekker rustig gedaan, af en toe een rondje lopen. In de ochtend kwam ook nog even de dienstdoende gynaecoloog op visite deed een aantal checks en ging tevreden weer weg. Mijn eigen gynaecoloog kwam ook nog op visite. Hij zei dat de operatie goed was verlopen, weinig bloed verlies. Er was wel een gas lek ontstaan dus dat moesten ze even dichten anders liep mijn buik leeg. Wat gaasjes erin en het gat was weer dicht. Hij was zeer tevreden. Een collega en sportmaatje kwamen ook nog even langs.

En toen mocht ik zaterdagmiddag weer naar huis! 🥳🥳

6 reacties