Verwerken zwaar werk😏

Afgelopen weken bezig met verwerken. Dacht nu ben ik er weer. Niets is minder waar. Chemo heeft me best te pakken gehad. Handen, voeten en spieren. Het wil even niet, afgelopen dinsdag bij de oncoloog geweest bloedwaarden goed. Gevraagd een weekje extra rust om te herstellen. Hij stelde voor dossier weer te verlagen. Wil ik niet zit al op 60 % vanwaar ik mee starte 12 kuren geleden. Afgelopen nachten slecht geslapen vanwege arm die gezwachteld was en de chemo bijwerkingen. Hierdoor kun je overdag ook moeilijker positief blijven en kost het dubbele moeite. Spierreuma werkt er ook aan mee. Geduld zegt de oedeemtherapeut wat minder zwaar trainen en je lichaam rust om te herstellen te geven. Hoe bedoel je rust doorgaan. Stil stand of minder doen is achteruitgang. Wil ik niet moet doorgaan kan niet stil zitten. Van 36 uur werken huishouden gezin, ben gewend door te gaan niet klagen maar dragen. Vroeger hadden mijn ouders een eigen zaak vader werd ziek alvleesklierkanker heb ik de zaak tijdelijk gerund. Meer dan 60 uur werken kinderen huishouden verbouwing familie bezoekjes, niet eens tijd voor jezelf. Hup doorgaan. Hoe bedoel je rustig aan doen? 🙄🤔 Verwerken door te werken dat ben ik gewend even niet hoeven denken aan alles. 😢 Verwerken alles een plaatsje geven zwaar werk! 🤔 Mijn moeder heeft 6 jaar geleden 3 tias gehad ging steeds meer achter uit. Vorig jaar diagnose Alzheimer. Zij zegt kop er voor waar een wil is is een weg. Als je maar goed je best doet wordt je wel beter. 😏 Ze weet het dat ik ziek ben vindt het heel erg. Alleen onthoud het niet meer allemaal. Makkelijk zou dat zijn. We doen hier allemaal stinkend ons best om te overleven.🤔 Mag het haar niet aanrekenen ze bedoelt het vast niet zo als ze het besef nog had.😘 Hou van je ma, je bent zo geworden door je ziekte, daar heb je ook niet om gevraagd😏

7 reacties

Hoi Alise, vrouwke, wat maar je het je moeilijk! Ik herken veel van mezelf in jou; ben ook opgevoed met 'doorgaan, gaat vanzelf weer over'. Maar echt, het mag hoor! Je mag je niet alleen klote voelen, maar dat mag je gerust ook zeggen, uitgillen, en er gewoon even helemaal de balen van hebben. Belangrijk is daar niet in te blijven hangen, maar er af en toe aan toegeven is heerlijk. Minder voor je naasten - al vinden zij meestal van niet - maar voor jou lucht het op. Je bent geen robot, je bent een mens. 

Nu heb ik overigens 'makkelijk praten', ik heb hiermee een paar jaar geleden erg veel moeite gehad. Doorzetten en niet zeuren. Maar jij mag ook best zuinig zijn op jij en je knapt ervan op als je toegeeft dat je niet alles meer kunt. Het heeft mij bevrijd en opgelucht. Ik hóef ook niet meer alles van mezelf; alleen de leuke dingen, die staan voorop. Dingen waarvan je energie krijgt ipv dat het energie kost. 
Knuffels xxxxx van mij!
Laatst bewerkt: 12/07/2018 - 13:45
Ja die smileys, lukt me op een oude iPad ook niet....
Alise, omlaag die lat en wees lief voor jezelf. Ik ben afgelopen maart gestopt met de chemo en nu pas merk ik dat de bijwerkingen minder worden en dat ik meer energie heb (ik dacht dat die bijwerkingen van de immunotherapie waren, maar nee, allemaal nog van de chemo). Ik dacht tussen de chemo's door zelfs te kunnen werken.
Misschien zijn er mensen die minder klachten hebben en het ligt er ook aan wat je krijgt, maar over het algemeen haalt chemo je flink onderuit. Doe kalmpjes aan het hoognodige, vraag ook eens hulp- ik ben daar erg slecht in, maar kan het voor een ander prachtig bedenken. En vooral: doe prettige dingen! En zoek de afleiding daar in. Kijk een leuke serie op Netflix, druk een pot thee in de schaduw van een boom, wandel. Rust! 
Laatst bewerkt: 12/07/2018 - 14:19
Hoi Alise. 😇 Klopt. Als je de 📑 met je 📱schrijft, kun je er de smilies erbij zetten 😌 Maar ik vind het tikken van de berichten op mijn computer wel handiger. Klinkt misschien raar, maar ik heb door mijn ziekte geleerd mezelf heel belangrijk te vinden. Het is fijn om door lieve mensen om je heen gesteund te voelen. Zeer zeker maakt dit minder zwaar. Maar uiteindelijk moet je het wel zelf doen. En moet je zelf zorgen voor je eigen geluk. En moet die ander daar ook zelf voor zorgen. Samen zul je daardoor wel extra gelukkig zijn. Vraag bij alles wat je doet af: 🤔of dit je energie kost of juist oplevert. En doe alleen de dingen die voor jou goed voelen. Je lichaam is nu topsport aan het leveren om weer beter te worden. Alle energie heb je dus voor jezelf nodig. Lichaam en geest is één. Probeer er dus voor te zorgen dat je, je zo goed mogelijk in balans voelt. Warme groet Dasje 🌹
Laatst bewerkt: 15/07/2018 - 13:10