Wat hartcoherentie en de darm brein as met elkaar te maken hebben !

Waar ik het hebben van kanker direct kon accepteren(hoe dan ?het is me nog steeds een raadsel ) zo lastig heb en had ik het met de restverschijnselen. Andere mensen en kinderen uit de poepbroek halen ,ik draai mijn hand er niet voor om , maar mezelf dat is een ander dingetje. Het voor mijn gevoel doorlopend geconfronteerd worden met poep , rommelende darmen en langdurige wc sessies en aandrang op allerlei vervelende momenten, het went (nog)niet.

De eerste keer met een luier om vliegen , want je weet maar nooit, de renpartijen in restaurants als ik net gegeten heb ,de keren dat het misgaat, ik vind het vervelend en vernederend en ik weet het zit allemaal in mijn angstige hoofd.De mensen die ik lief heb zien me liever rennen na de maaltijd dan dat ze me niet meer hebben.Maar toch.. Soms is het dagen stil en  lig ik opeens bangig op bed met pijnlijke krampen rechtsonder waar ooit de stoma heeft gezeten. En ik weet verstopping dat is wel lekker rustig wc technisch gezien maar moet ik ook niet hebben.Stel je voor dat de littekens uitscheuren.

Bovendien had ik op 1 of andere manier  ook het gevoel dat de darmbuik ellende misschien wel logisch , als in :gevolg van operaties ,maar niet goed voor me is.Mijn weerstand is verslechterd ik heb me in korte tijd al 2 keer ziek moeten melden en nog maar niet te spreken over de  aanhoudende kaakwortelontstekingsellende ondanks alle opruimacties van de tandarts, de zogenaamde zenuwbehandelingen.

De laatste keer perforeerde de tandarts in zijn gedrevenheid om me te helpen op 2 plaatsen mijn kaak. Typisch gevalletje van hulp van de wal zo hoppa in de sloot.

De pijn erger dan ooit , de mogelijke redding 2 maanden later door de endodentoloog , ik had er nog nooit van gehoord maar blijkt een duur mannetje  te zijn bijna duizend euro  voor 1 behandeling en een slagingskans van 70 a 80 procent. Oeps.

Aangezien de redding voor het kaak au gebeuren nabij lijkt(om eerlijk te zijn heb ik er een hard hoofd in ) en Houtpaard zich met volle kracht op de Reiki ondersteuning gooit , besluit ik het darmgebeuren ter hand te nemen.

Nu was mijn oog al vaker gevallen op een workshop hierover maar steeds was er iets waardoor ik niet kon. Maar gelukkig had ik deze keer vakantie en is Leuven aan te rijden.Vooral het hoge doe het zelf massagegehalte en de vermelding van het leren masseren van buiklittekens sprak me aan.Ik heb er wel een paar en ik verdenk de krokodil (het stomalitteken ) van een energieblokkade.

Zo reed ik naar Leuven en stap daar door een deur naar binnen  van een ogenschijnlijk groot maar gewoon woonhuis waarin de deelnemers middels een brief op de deur gevraagd worden hun schoenen in de kast te zetten en daarna de trappen te volgen naar de yoga zolder. Ik zet braaf mijn schoenen in de kast om vervolgens tegen een glazen deur op te knallen.Ik voel aan mijn neus maar neen geen bloedneus.Wel zie ik een vette plek waar mijn neus het raam geraakt heeft. Er zit een man in de kamer waar ik doorheen moet en ik vraag hem waar de trap zich bevind . Hij heeft waarschijnlijk wel meer mensen meegemaakt die tegen de deur knallen , vraagt me niet hoe het met me gaat maar wijst naar waar de trap zich bevind.

Aangekomen op de ruime zolder zit daar de lesgever en een andere deelneemster.Ik stel me voor maar schijnbaar is dat in België niet gebruikelijk , de andere deelnemers druppelen zonder zich voor te stellen  binnen en pakken de futon om op te zitten/liggen. De eerste mevrouw vraagt ondertussen om advies over het eten van rauwe havermout en of dat goed is bij verstopping. Dat blijkt voor iedereen anders te liggen. 

De lesgever verteld over de opzet van de middag en hij heeft mijn volledige aandacht  als hij begint over de relatie van de darmwerking tot ontstekingen in je lichaam als ook het hebben van nare , depressieve , lusteloze gevoelens en vergeetachtigheid. Het rare is dat ik natuurlijk al weleens gehoord heb over de darm brein as  en dat als de darmen niet goed werken je ook last kunt krijgen van van alles. Alleen het is dat deze vriendelijke man het zegt dat het nu echt tot me door dringt dat dit bij mij ook het geval zou kunnen zijn, Ik voel een beklemmend gevoel  opkomen . Maar zegt de man we  kunnen hier zeker iets aan doen en begint over hart coherentie . Gelukkig ben ik niet de enige die niet precies weet wat het is maar na een korte uitleg liggen we op onze rug een ademhalingsoefening te doen. 4 tellen ademhalen door de neus , even vasthouden, en 6 tellen uit , even niets en  weer beginnen met 4 tellen inademen. Hij heeft er een mooi appje voor aangezet die met belletjes en klingeltjes aangeeft in welke fase we zitten. Ik vind het wat wonderlijk ,ik dacht voor een darmmassage te komen en lig nu te ademen. Het blijkt echter een geweldige oefening om je buik te relaxeren en een relaxte buik geeft minder problemen aldus de lesgever.Het idee is op deze manier ademhalen ,thuis ook dagelijks 10 minuten te doen of 2 keer per dag 10 minuten voor de super gemotiveerden  onder ons. Ik probeer dit in de avond voor het slapen gaan maar het is zo ontspannend dat ik de 10 minuten  tot nu toe niet gehaald heb.

Na een bult theorie  oa over hormonen gal en serotine , wow wat weet deze man veel en is hij kundig bedenk ik mij, komt dan toch de buikzelf massage aan bod. Wij nog steeds liggend op de futons kijkend en volgend hoe hij de massage voordoet, De man beschikt over een gezonde dosis zelfspot en laat zien hoe je je darmen vast kunt nemen  en ja met zijn dikke buik gaat dit goed , hij maakt met zijn hand aan de onderkant ervan een scheppende beweging en zegt nu heb ik mijn darmen in mijn hand met mijn dikke buik gaat dat gemakkelijk jullie zullen wat meer moeite moeten doen.Ik zelf dacht bij mijzelf alleen vet vast te hebben , maar als hij zegt dat die buik zijn darmen zijn  dan zal het wel..Het dagelijks masseren van de darmen mag dan wel stoelgang normaliserend zijn , slank word je er  dus niet per definitie van, dat is dan wel weer een beetje jammer.

De hele buik word gemasseerd en ondertussen  krijgen we nog wat medische kennis op de koop toe, Ook de sfincter van Oddi  en de sfincter van Houston worden gemasseerd dit zijn kringspieren en als die verkrampt zijn laten deze ook geen voedsel meer door. Het is mij gelijk duidelijk waar mijn incidentele  vreselijke buikpijn vandaan komt. Het is een verkrampte sfincter die ik dus makkelijk en zonder gevaar kan los masseren.Is het bij jezelf een beetje lastig  de juiste plaats te  bepalen  bij een  ander gaat dit stukken beter. Als mijn entertainment kind de volgende dag zegt dat hij ergens pijn  in zijn buik heeft  steek ik mijn vinger zo in zijn sfincter. Jezus mam dat doet goed zeer zegt hij geschrokken, ja dat is je sfincter van Houston zeg ik als een pro ,die is verkrampt.

De litteken massage is niet zo spannend gewoon met 2 vingers aan iedere kant van het litteken 1  vinger zetten en dan naar elkaar knijpen. Maar littekenmassage is tegenwoordig minder nodig omdat ze veel met een robot opereren en deze littekens minder klachten opleveren zegt hij nog optimistisch (de lijst met gevolgen  van niet  door robot veroorzaakte littekens zijn overigens gigantisch en de moeite waard om te onderzoeken als je wel slechte dikke littekens hebt.) En ja mijn krokodil is het masseren waard , is dat het litteken van een stoma  vraagt hij verbaasd als ik het laat zien.

De middag vliegt en iedereen heeft  haast weg te komen. Ik grijp mijn kans om nog even een  privé advies te krijgen  . Volgens deze man hoef  ik geen genoegen te nemen met het Prikkelbaar Darm Syndroom hoort erbij verhaal (na een endeldarmverwijdering )en liggen mijn klachten aan de stress en de neerwaartse spiraal waarin ik gekomen ben doordat mijn lichaam andere dingen ging doen dan ik gewend was. Volgens hem gaat de reset wel een zoektocht worden , maar het goed nieuws is dat er mensen zijn die je met deze zoektocht kunnen helpen...

En oh jah het begint allemaal met acceptatie ..hij legt met dat ene kleine zinnetje nog even fijntjes de vinger op de zere plek..

Liefs Brigitte

 

3 reacties

Ha Peter,

Het is een  interessante zoektocht , misschien was het ook wel naief van mij om te denken dat ik na het hele kankeravontuur moeiteloos de oude zou kunnen worden. Tegelijkertijd vind ik het wel de moeite waard te onderzoeken wat wel (nog) helpend  en of inderdaad verlichtend zou kunnen zijn. Reiki is in mijn ogen zeer helpend en mooi te horen dat jouw vrouw daar ook anderen mee heeft kunnen helpen.Ik vermoed dat mijn zoek en vindtocht nog wel even door gaat en vind het leuk om anderen daar in mee te nemen en /of te horen wat anderen geholpen heeft  wie weet hebben andere  anderen er ook wat aan.

Dikke knuffel terug Peter R (en geniet !)

Liefs Brigitte

Laatst bewerkt: 02/03/2025 - 13:38

Hoi Brigitte

Ik hop van harte dat de zoektocht je gaat helpen en bij jou de ontstekingen straks verdwenen zijn. Ik mag ondertussen naar de mondhygiënist omdat de pockets te diep zijn en mijn mondgezondheid achteruit is gegaan, kost rond de 1000 euro. Hopelijk is daarna het leed geleden. Oorzaak kan zijn roken , medicatie,slecht of te hard poetsen of stres. Ik ging 2 maal per jaar naar de preventieassistent  dus vermoed dat stres en eerder medicatiegebruik hier iets mee te maken heeft.

Zo maar weer een stukje gaan lopen.

Liefs Silvia

Laatst bewerkt: 16/03/2025 - 08:54