Einde Zoladex na 2x?
2025 Heeft ons tot nu toe geen geluk gebracht. Op Nieuwjaarsnacht had Tipa al het idee dat 2025 het niet ging worden.
Het begon begin januari toen Tipa misstapte bij het uitlaten van Keetje en haar gezicht beschadigde en haar pink brak.
Er werd na vele onderzoeken laaggradig marginaal zone lymfoom bij Tipa gediagnosticeerd, gelukkig laaggradig dus daar kan ze nog wel even mee vooruit.
In mei hoorden we dat het huwelijk van onze dochter misliep, dus veel verdriet en emotie en geregel. Ze heeft het leven gelukkig weer snel opgepakt maar het hakt er wel in.
In juni kreeg ik bericht dat het gebruik van Zoladex maar tot een geringe daling van de PSA had geleid.
In augustus gingen we naar een heerlijk rustige plek in Frankrijk met dochter en kleinzoon om met zijn allen even bij te komen. Op de dag van aankomst liep ik wat te stoeien met mijn kleinzoon, verlies mijn evenwicht en maak zo’n You Tube val in slow motion: rib(ben) gekneusd. We hebben het nog een week uitgehouden maar de pijn was zo vervelend dat we maar eerder naar huis zijn gegaan. Onderweg naar huis het gezondheidscentrum gebeld en Diclofenac voorgeschreven gekregen die ik bij thuiskomst direct heb opgehaald en ingenomen. Samen met de 4000 mg paracetamol per dag die ik al slikte heeft dat goed geholpen.
Vandaag kreeg ik de uitslag van het bloedprikken: PSA gestegen van 14,7 naar 28,6, nagenoeg een verdubbeling. Ik denk dat de afspraak voor de 3e buikprik, gepland voor volgende week, niet doorgaat.
Donderdag hoor ik wat van Moorselaar er van vindt.
Kortom, gaat lekker dus!
12 reacties
Pfff, ik hoop dat je volgend blog wat beter nieuws geeft. Ik duim er alleszins voor.♥️
Tja, had ik wel verwacht. Immers, de Bicalutamide is het zwakke zusje van de Enzalutamide. Ik denk dat jouw Moorselaar dat zal voorstellen. De effectiviteit daarvan is afwachten en afhankelijk van hoe effectief de Bicalutamide is geweest.
Gebruik je inmiddels botversterkers?
Ik denk dat ik Abiraterone voorgeschreven zal krijgen, Enza schijnt een stuk duurder te zijn en de verzekeraars spreken 'een woordje' mee.
Ja ik gebruik al tijden kalktabletten.
We gaan het zien morgen.
Ik gebruik al drie jaar Abiraterone + prednison. En de bijwerkingen, lichamelijk toch, vallen best mee. Niet erger eigenlijk dan de basis hormoontherapie.
Oh, dat is goed om te weten. Hopelijk gaat het bij ook meevallen.
En ook belangrijk, doet het ook wat?
Ik zou toch opteren voor Enzalutamide, nu je testosteron al zo laag is. Abirateron verlaagt je testosteron, maar neemt niet alles weg. Enzalutamide stopt een prop in het putje. Abirateron na Enzalutamide heeft geen zin.
Vooruitlopend op, een volgende behandeling zal docetaxel zijn. Een behandeling waar ik mij onvoldoende in heb verdiept. Docetaxel na hormoontherapie geeft maar een extra overleving van 2 tot 3 maanden met een behoorlijk aantal jasjes wat je uit doet. Zelf heb ik dat ervaren en ik denk niet dat ik de cabazitaxel erachteraan neem. Oedeem wat waarschijnlijk is ontstaan door de chemo en ook de neuropathie. Nu cabazitaxel kan dat versterken en ook die chemo geeft maar een relatief korte extra overleving van 2 a 3 maanden.
Achteraf kijk je een koe in de kont, maar zonder chemo had ik mijn reis kunnen voltooien denk ik en was ik zeker veel eerder op reis gegaan.
Heb indertijd, als eerste behandeling hormoontherapie gekregen + 6x docetaxel. Zou volgens het boekje een extra overleving geven van 1 a 1,5 jaar. Nou, 5 maanden na de laatste chemo begon PSA al terug te stijgen.
Dan overgestapt naar cabazitaxel en van tijd tot tijd bestraling om de hardleerse etterbakjes mores te leren, en het hele boeltje blijft nu toch al bijna 4 jaar onder controle.
De Docetaxel is alleen bedoeld om de klachten van uitzaaiingen weg te nemen, dus even een kopje kleiner. De hormoontherapie moet daarna de boel rustig houden. Als de eerstelijns hormoontherapie niet meer werkt, volgt de tweedelijns. En vervolgens wordt wederom naar chemo gegrepen, maar de ervaring leert dat docetaxel dan vaak weinig doet en doorpakken naar cabazitaxel kan dan beter resultaat geven.
Een onderbelichte vraag blijft tegen welke prijs dat allemaal moet. De arts gaat voor maximale overleving en veel patiënten ook. Slechts weinigen houden kwaliteit van leven in beeld.
Sorry Tipo, voor het kapen van jouw blog.
Dat hoop ik van harte met je mee. Blijf vooral duimen.
En weer weet ik ff niet wat ik zeggen moet,ben wel nieuwsgierig naar wat ze je nu gaan aanbieden. sterkte er mee vandaag.
Dank je. Er komt ongetwijfeld een blog met acties.