De Kronieken van Zweef
Op dit forum liep jarenlang een man rond die nooit van plan was een schrijver te worden.
Hij schreef gewoon wat hij meemaakte. Tussen twee klussen door. Soms met een kop koffie naast zich, soms met een rat die ergens boven zijn plafond liep te trippelen.
Die man was Zweef.
Wie hier al een tijdje meeleest, weet hoe zijn verhalen zich langzaam opstapelden. Niet als grote literatuur, maar als kleine kronieken van het leven rond kasteel Andijk. Verhalen over dingen waar een mens normaal geen boek over zou schrijven — en die juist daardoor zo herkenbaar werden.
Over Rat, Max, Mol en de meerkoeten.
Over kasteel Andijk, het boetje, zijn serre en zijn terras.
Over verbouwingen, plinten die los moesten, gangen in de grond en geluiden in een plafond die een mens langzaam tot wanhoop kunnen drijven.
Het waren precies die kleine veldtochten, half huiselijk en half heroïsch, die Zweef hier op het forum zo onvergetelijk maakten.
Onlangs is Zweef overleden aan die rotziekte waar zovelen hier op het forum mee te maken hebben.
Maar de kronieken die hier zullen verschijnen gaan daar niet over. Niet over ziekenhuizen of behandelingen, en ook niet over dat gevecht waar al zoveel woorden aan besteed worden.
Ze gaan over Zweef zelf. Over zijn huis, zijn tuin, zijn dieren, en over de kleine en grote belegeringen die zich daar afspeelden.
Wie zijn verhalen terugleest merkt dat ze samen eigenlijk al een soort kroniek vormen. Een kroniek van een plek, een man, en een wereld die velen van ons zijn gaan kennen.
Daarom zullen De Kronieken van Zweef hier stukje bij beetje op het forum verschijnen.
Niet ineens als een boek, maar zoals echte kronieken vroeger ook verteld werden: in kleine delen.
Om de twee of drie weken een paar pagina’s.
Gewoon zodat de deur van kasteel Andijk af en toe weer even open kan.
En zodat we daar opnieuw kunnen zien hoe Zweef rondloopt in zijn tuin, hoe Max zijn rondes maakt, hoe de meerkoeten hun plannen hebben — en hoe ergens boven een plafond misschien weer iets begint te trippelen.
De kroniekschrijver heeft de eerste bladzijden inmiddels bij elkaar gelegd.
Binnenkort beginnen De Kronieken van Zweef.
Zodat Zweef hier niet vergeten wordt.
En dank aan Mevr Zweef voor haar actieve hulp bij het maken van deze kronieken
15 reacties
Wat een prachtig idee.Ik kijk er vol verwachting naar uit.
Wat een mooi eerbetoon aan Zweef. Ik las zijn stukjes heel graag.
Wat een mooie idee, ik kijk er ook zeker naar uit. 💕
Lijkt me mooi, Willy. Zo houden we Zweef bij ons ...
Is ook de achterliggende bedoeling. Mensen op het forum worden te snel vergeten
Kan niet wachten tot deel 1 verschijnt.
Wat een prachtig idee, ik kan ook niet wachten! Ik/wij hechtte(n) veel waarde aan zijn mening en las zijn blogs met alle daagse dingen ook heel graag, wat fijn dat je dit gaat doen! 🥰
Fantastisch! Ik hoop dat mevrouw Zweef meeleest en steun vind in het hier herdenken van geliefde Zweef en zijn prachtige verhalen ehhh kronieken....
ja hoor, ze helpt zelfs mee.
Ik zie er naar uit mr Willy. We lezen het nu anders dan de eerste keer v
Een heel mooi idee. En geweldig toch hoe Zweef nog steeds zijn huis wist te verbouwen.
Daar moet en wil ik niet aan beginnen. Hier af en toe wat poetsen en vooral fietsen is wat telt. En wandelen en koffietjes drinken.
Mooi, die kronieken van Zweef.
Marc.👍👍
Dit is mooi! Succes met het project..soms met een traan soms met een lach. Zie er naar uit!
Ik kijk ernaar uit. Zweef voelt hier nog altijd aanwezig en blij dat jullie dat gevoel gaan laten blijven duren. Er is ook maar één Zweef he. Met Ma en Rat en Kasteel Andijk... Ik zie het allemaal zo voor me.
Heel mooi. Heb Zweef maar kort meegemaakt op dit forum en voelde direct een bepaalde verbondenheid. Zijn nuchtere kijk, zijn praktische aanpak fantastisch. Mogelijk komt het omdat een "deel van mijn roots" in Enkhuizen ligt. Enkhuizen en Andijk liggen niet zo ver van elkaar en beide in de West-Friese klei.
Wat super leuk dit! Ik kijk er naar uit 😊