Diagnose
Hallo allemaal/lotgenoten,
Sinds een aantal jaren laat ik op advies van mijn schoonvader mijn PSA controleren. Begin 2026 bleek dat mijn PSA 4,4 was. Op zich geen reden om je direct druk te maken, maar met in mijn achterhoofd de gedachte dat aan beide zijde van mijn ouders prostaatkanker voorkomt toch maar gevraagd voor nader onderzoek.
Gelukkig is mijn huisarts altijd erg meegaand en werd ik doorverwezen naar de uroloog. Plasonderzoek, echo en een gesprekje met de uroloog op basis van een eerste echo maakte dat er gekozen werd voor een MRI.
Dit duurde best wel even maar uiteindelijk kan ik voor mijn MRI gaan. 4 weken later de uitslag. Meneer, wij zien toch een plekje dat vermoedelijk een prostaatcarcinoom PI-RADS 4 is.
Aangezien het aan de voorkant van de prostaat ligt werd voorgesteld om een MRI geleide biopsie te doen zodat ze heel precies konden biopteren. Blijft toch een vreemd gevoel als je in je blote kont ligt, op je buik met een buisje erin waar de naald door naar binnen gaat. Maar ja, alles voor het goede doel.
23 juni in mijn dossier gekeken en zag ik de uitslag staan. Een glaesonscore van 6(3+3) geen uitzaaiingen en een PSA densiteit van 0,08. Na wat gegoogle en speurwerk en een belletje met een neef die eind 2025 zijn prostaat heeft laten verwijderen vanwege prostaatkanker tot de conclusie gekomen dat dit de lichtste vorm is en meestal gekozen wordt voor monitoring.
26 juni gesprek met de uroloog. Fijn alles uitgelegd gekregen en de mogelijkheden besproken. Vooralsnog heb ik gekozen voor monitoring. Hiervoor zijn meerdere redenen. We zitten nog volop in de rouw van het verlies van onze zoon die 22 november 2025 is overleden, mijn vrouw heeft in januari een menigioom (goedaardige hersentumor in het hersenvlies) laten verwijderen en we zitten volop in een noodzakelijke verbouwing omdat het bouwdepot maar 2 jaar open blijft staan.
Na de verbouwing en een eerste bloeduitslag zal ik opnieuw mijn opties overwegen. Ik houd jullie op de hoogte.
2 reacties
Sterkte 💞
Beroerd bericht, Inspector, met veel onzekerheid en verdriet. Hou de positiviteit erin; jullie kunnen dit samen aan 💪