Toch maar de stap gezet

Openbaar gesprek
21 augustus 2022 om 13.01,
gewijzigd 21 augustus 2022 om 13.01
757 x gelezen

Het was een hel om een keuze te maken. Ik ga de chemo volgen. Ik denk dat ik me zelf beter in de ogen kan kijken als ik in iedergeval alles geprobeerd heb.

Nu zou ik graag ervaringen horen met de ijssokken en ijs handschoenen.

Ook vraag ik me af of het niet beter is om in een ijsbad te gaan zitten als dat een optie is

18 reacties

Bij mij heeft de coldcap super gewerkt, ik heb echt al mijn hoofdhaar behouden. Maar het scheelt waarschijnlijk ook dat ik alleen de 12x Paclitaxel als chemo heb gehad, daar zijn de resultaten van de coldcap vaker goed bij dan bij de AC kuur. Alhoewel mijn andere haar vroeger of later wel allemaal uitviel, dus de coldcap heeft bij mij echt het verschil gemaakt. Sterkte en hopelijk kun jij toch ook een groot deel van je haar behouden. 

Laatst bewerkt: 22/08/2022 - 23:03

Ik heb de ijsschoenen geprobeerd, maar kon het niet verdragen. Maar ook dit is voor iedereen persoonlijk.  Nu, na 4 keer placitaxel, neemt de neuropathie toe in mijn voeten. Kwam op het idee om tijdens het zitten onder mijn voeten een koelelement in washandje te binden. En dat lijkt te verlichten. Ik kan daarna in ieder geval stabieler lopen en wordt minder onrustig in mijn voeten. Zie foto.

Sterkte met je beslissing.  Knap om er zo mee om te gaan.

Hartelijke groet Connie Scharloo-Ruedisueli 

Laatst bewerkt: 21/08/2022 - 14:52

Hallo Jooos. Moedig van je. Ik vind elke beslissing moedig. Maar adviseer wel altijd om een beslissing te nemen op basis van goede, duidelijke informatie. 

Zo wisselend hoe de bijwerkingen bij iedereen zijn. Door te zorgen dat je elke dag wat aan beweging doet. Gevarieerd en gezond eiwitrijk eet. Zachte tandenborstel te gebruiken, kun je proberen om de bijwerkingen minder heftig te doen zijn. De eerste week na de chemotherapie spoelde ik ook elke keer met een zoutoplossing als ik wat gegeten had. En tijdens het inlopen van de chemotherapie dronk ik altijd heel veel. 

Ik kon de coldcap heel goed verdragen, maar helaas vielen mijn haren toch uit.

Coldhandchoenen en coldsokken is iets van de laatste tijd. Voor mij is het 7 jaar geleden. Toen er nooit van gehoord of gelezen. Maar ik denk dat het wel net als een coldcap zou kunnen werken. Zou het in ieder geval proberen. Als het niet bevalt of niet werkt kun je er altijd mee stoppen. 

Hartelijke groetjes Dasje 🌺🌺🌺

Laatst bewerkt: 21/08/2022 - 22:44

Hallo Jooos,

zelf heb ik alleen de cold cap vanaf de start. ( Ben nu bij de 8e kuur van de  12).Ik heb mijn haar direct bij de start laten millimeteren, en misschien heeft dat geholpen maar ik heb nog al m’n haar. 
verder doe ik twee keer per dag de ademhalingsoefeningen van Wim Hof, waardoor de zuurstof in je bloed tot in de uiteinden van je vingers en tenen komt. En tot nu toe heb ik geen neuropathie gekregen. Met idolen en handschoenen heb ik geen ervaring. 
wel kreeg ik bij de eerste vier kuren tijdens de rode vloeistof ( weet de naam niet meer) waterijsjes om mijn mond te koelen. Dat helpt om aften te voorkomen. 
Succes met je keuzes. Aan alles komt -gelukkig- een eind. Zolang in een ijsbad gaan zitten lukt alleen Wim Hof zelf denk ik. 🄶

Laatst bewerkt: 22/08/2022 - 08:44

Bij mij werden al m'n slijmvliezen droog en kwetsbaar. Oogdruppels heb ik niet nodig gehad, maar ik heb wel ontelbare bloedneuzen gehad en ook op andere plekken ging m'n slijmvlies echt kapot. Schrale troost (leuke woordspeling in deze context šŸ˜‰) is wel dat mijn slijmvliezen echt als eerste weer hersteld waren, nadat ik klaar was met de chemo waren ze hƩƩl snel weer in orde. Dus hopelijk gaat dat bij jou ook zo.

Laatst bewerkt: 22/08/2022 - 23:08

Hi Ina,

Heel erg vervelend en begrijp je want mijn ogen irriteerde ook erg. Ik ben bril en lensdraagster en lenzen kon ik afgelopen maanden maar een aantal uren tot halve dag verdragen per dag en op sommige dagen helemaal niet. Veel last van irritaties, 'korreltjes' in mijn ogen, wazig zien, ineens extreem tranen, jeuk etc etc Nu ongeveer vier weken na de laatste chemo begin ik wel al iets meer verschil op te merken dat het wat beter gaat. Ik heb eigenlijk echt weinig goede tips. Ik druppelde mijn ogen de gehele dag door en bij extreme irritatie deed ik (beetje vreemd misschien maar dat deed mijn expartner altijd bij lasogen om te verzachten) een beetje melk in mijn ogen. Niets hielp uren maar het verlicht af en toe wel een beetje het ongemak. 

Groetjes Joke

Laatst bewerkt: 23/08/2022 - 13:04