psychosociale hulp via zelfhulpwebsite
Heeft er iemand ervaring met de zelfhulpwebsite BREATH ? http://www.opademnaborstkanker.nl/
Het ziet er uit als iets waar ik wel baat bij zou kunnen hebben, maar als het erg oppervlakkig blijft, dan is het misschien een beetje zonde van het geld en de tijd:
BREATH is een samenvoeging van BREAst cancer e-healTH. Het staat symbool voor het weer op adem komen na de behandeling van borstkanker. Met subsidie van de stichting Pink Ribbon heeft het BREATH-project een zelfhulpwebsite ontwikkeld. Deze website Op adem na borstkanker ondersteunt vrouwen na borstkanker om sneller emotioneel te herstellen.
Of heeft iemand misschien hele goede ervaringen met een andere zelfhulpwebsite?
Ik hou er niet zo van om op een afgesproken tijd een uurtje met een hulpverlener te gaan zitten praten. Dat lukt me niet,
de relevante (pieker-) vragen zijn er meestal op de meest ongelegen momenten als er niemand is waar ik bij terecht kan.
3 reacties
Heb geen ervaring met die specifieke site maar heb zelf wel 1jaar bij de psycholoog therapie gevolgd (2013-2014 tijdens en na de behandeling). Dit werd door de ziektekostenverzekering betaald.
Voor mij bleek het heel belangrijk dat ik iemand tegenover me had - ik kon ontladen en mijn gevoelens onder ogen zien. Dat lukte niet bij zelfhulpprogramma's op Internet. Dat bleef met name op een verstandelijk (= stoer, bij mij) niveau hangen. Ook de planning bleek geen probleem, integendeel, ik ging ernaartoe leven.
Veel sterkte
em12
Hi Em12,
Hartelijk dank voor je reactie. Heel fijn dat jij zoveel baat hebt gehad met de therapie bij de psycholoog.
Zelf heb ik in het verleden niet zoveel baat gehad bij sessies met iemand tegenover mij, maar ja, iedereen is anders.
Ik zou nu graag een online programma willen proberen waar ik elk moment van de dag/nacht terecht kan ipv een vast uurtje in de week.
Groetjes
Marjanne