chemotherapie slaat niet aan wat nu??

Openbaar gesprek
24 mei 2015 om 13.37,
gewijzigd 27 mei 2015 om 21.21
16983 x gelezen
Hoi lotgenoten Hoe gaat het met jullie?.. had een vraagje aan de ervaren onder ons mijn moeder heeft 2 verschillende chemo kuure gehad waarvan ze niet na 3x hun werk doen na 2x neemt het weer toe wat nu te doen oncoloog steld nu hormoontherapie en bestraling voor maar en de uitgezaaide plekjes dan? De borst word bestraald maar vraag me af wat er daarna gebeurt echt ben zo depri geworden :( uitzaaiingen zitten in de bekken, wervelkolom, links rechts 9de rib , sleutelbeen borstbeen oksel lymfeklieren.. allemaal tusse 8mm a 2cm max.

6 reacties

Hallo Ikram, 
Het is heel naar voor jou en je moeder dat de chemotherapie niet aan slaat. Als de oncoloog nu een andere behandeling voorstelt zal hij dat doen omdat hij verwacht en hoop dat je moeder hier iets aan gaat hebben. Het is en blijft nog steeds lastig om kanker te behandelen. De hormoontherapie kan de uitzaaiingen aanpakken, de bestraling de tumor in de borst, of de mogelijke restanten van de tumor en uitzaaiingen.
Ik wens jullie heel veel sterkte, houd de moed erin. Doortje
Laatst bewerkt: 29/06/2017 - 19:51
Ikram, heftig dat je moeder geen effect heeft van de chemo. Dat gebeurt helaas soms.Vaak wordt hormoontherapie als 'minder' gezien dan chemo, omdat je er aan de buitenkant niets van ziet: je haar groeit gewoon weer en zo. Maar hormoontherapie kan ook erg effectief zijn en het pakt de kanker op een andere manier aan dan chemo.

Zeker nu de uitzaaiingen nog klein zijn heeft je moeder hopelijk nog tijd om over te stappen, hormoontherapie heeft vaak iets langer nodig om te bewijzen dat het werkt. Opnieuw een chemo die niet werkt en voortgang van de kanker en wie weer is die ruimte er niet meer. 

Hopelijk slaat de hormoontherapie goed aan!
Laatst bewerkt: 29/06/2017 - 19:51
Het principe van hormoontherapie is dat het de tumoren uithongert. Jouw moeders tumor gebruikt hormonen als voedsel om extra te groeien. Als de juiste hormonen niet beschikbaar zijn dan remt dat de groei van de tumor. Er zijn nooit garanties dat iets werkt (dat zagen jullie al met de chemo) en vernietigen is een groot woord, maar hormoontherapie kan heel goed en lang werken.

PS als je moeder al uitzaaiingen heeft buiten de oksel is er met de huidige stand van zaken geen genezing meer mogelijk, wel nog behandeling. Ik ga er vanuit dat dat jullie duidelijk is verteld door de artsen?
Laatst bewerkt: 29/06/2017 - 19:51
De uitzaaiingen worden hopelijk geremd door de hormoontherapie. Dat kan betekenen dat de tumoren slinken, stabiel blijven of alsnog groeien maar minder snel dan zonder de hormoontherapie, Soms slaat hormoontherapiie zo goed aan dat de tumoren helemaal niet meer zichtbaar zijn, maar enkel nog op submicroscopisch niveau aanwezig zijn. Uiteindelijk zullen de tumoren weer gaan groeien en wordt het tijd over te stappen op een andere behandeling, maar hopelijk duurt dat nog wel een tijd.
Laatst bewerkt: 29/06/2017 - 19:51