Slag met de hamer: Nieuwe longtumor....

Ik ben vorige week woensdag bij de longarts geweest voor de uitslag van de CT-scan die ik die week maandags kreeg.
De bestraalde tumor was een stuk kleiner geworden en volgens de longarts was die nu waarschijnlijk inactief en ingekapseld door het lichaam. Wellicht verwijdert het lichaam dit dan in de loop der tijd.

Helaas kregen we ook slecht nieuws te horen. De artsen hadden een nieuwe tumor in dezelfde long gezien die nu ongeveer dezelfde grootte heeft als de zojuist bestraald tumor. Dit moet welhaast een uitzaaiing zijn van de slokdarmtumor zei de arts want het is erg onwaarschijnlijk dat dit een nieuw ontwikkelde primaire longtumor is wat wel had gekund bij de alreeds bestraalde tumor.

Dus nu ben ik eigenlijk in dezelfde situatie als in januari. De longarts gaat in overleg met de internist-oncoloog en dan belt hij deze week om de vervolgstappen te bespreken met ons. Waarschijnlijk krijg ik weer een PET-scan om te kijken of er nog niet meer uitzaaiingen zijn ergens in m'n lichaam en aan de hand van de uitslag hiervan word er verder gekeken.

Ja het is balen dat we nog altijd niet van het medische circus af zijn maar het is niet anders. Afwachten maar weer en we hopen er ondanks alles toch maar weer het beste van.
Wordt vervolgd....

1 reactie

Zo Hans, ongeveer 1 jaar geleden toen het allemaal begon. Voor mij nu terugblikken in de tijd. Voor jou ook maar op een andere manier. Wat is er veel gebeurd, wat heb je veel doorstaan en wat krijg je iedere keer maar weer nieuwe "uitdagingen" om te overwinnen. Ik hoop dat je tussen al het ziek zijn door en het vechten om er te mogen zijn, tijd is geweest en mag blijven om inderdaad ook te genieten van het heden. Positiviteit en wilskracht kunnen je daarbij helpen. Jij moet wel een enome "elastisch" vermogen hebben. Dat geldt ook voor je partner/kinderen en andere dierbaren om je heen. Maar zoals je zelf schrijft,"pluk de dag en geniet van het heden". Daar helpt zo'n zonnige zomerperiode je mee. Genieten zit in kleine dingen en in het er voor elkaar en met elkaar zijn. En dát is wat jij nog hebt. Lieve groet, Désirée Fiets

Laatst bewerkt: 05/07/2017 - 19:14