Het is zover, de laatste keer
Het is nu kwart voor acht, over 3 kwartier heb ik mijn laatste bestraling.
Gisteren heb ik een hele goede dag gehad, bedden verschoond, gestreken, het huis gestofzuigd en mijn saffraan peren klaargemaakt. Het vlees en de paprika's liggen klaar om aan de stroganoff te beginnen als ik terugkom. Heb er echt zin in. Maak ook de pompoensoep en de aardappel pannenkoekjes vandaag en de rest komt dan morgen.
Heb er echt zin in en ik hoop dat jullie je ook allemaal goed voelen.
Tot de volgende keer en prettige dagen allemaal
4 reacties
Lieve Wilma,
Ik heb behoorlijk last van nawerking van de chemo gehad. Ondanks dat toch wel een fijn weekend.
Ik mag zo ook op pad eerst nieuwe mouw aanpassen voor oedeem arm daarna controle bloed naar verpleegkundige en dan oncoloog.
Succes en fijne dagen lekker genieten. 💪💪🍀🍀🍀
Liefs Alice ❤
Lieve Alice,
Wat vervelend dat je zo'n nawerking van de chemo hebt. Ik heb nog steeds last van neuropathie, alhoewel het iets minder lijkt te worden. Verder heb ik veel last van mijn huid. Ik moet mijn benen en voeten echt 's morgens en 's avonds insmeren met baby-olie, anders doet het echt pijn. Ook de huid op mijn rug doet vaak zeer en prikt. Verder heb ik verscheidene keren op een dag enorme koude handen en voeten. Zo erg dat het pijn doet en het lijkt reumatisch. Het is haast niet te geloven dat ik 3 jaar geleden nog met blote voeten in mijn schoenen in Moskou en Kazachstan rondliep in wintertijd. Handschoenen, die droeg ik nooit, nu kan ik niet meer zonder. Dat zijn allemaal kleine ongemakjes en hopelijk gaat dat met verloop van tijd weer over.
Heb geen last meer van oedeem in mijn benen, alleen die zwembanden rond mijn maag storen en zitten in de weg. Gelukkig geen oedeem van de bestralingen gekregen.
Succes met je bloeduitslagen en je gesprek met de oncoloog.
Geniet lekker van de feestdagen
Lieve wilma
Wat fijn dat t nu allemaal zo goed gaat. Ik heb al een tijdje niet geschreven. Bij mij zijn de laatste 2 taxolkuren in overleg met de oncoloog niet gegeven. Ik heb heel erg veel pijn in mijn handen en voeten. Lopen gaat moeilijk doordat mijn nagels pijn doen. Ze worden heel erg broos en geel. en de voetzolen branden vaak en vaak zijn ze heel koud. In mn handen ook. De laatste week van januari krijg ik de eerste van 31 bestralingen. Ik zie er erg tegenop maar ga dr voor.
Fijne dagen en hopelijk een na dit traject gezond 2019
Groetjes Eliva
Hi Eliva,
Ik had precies hetzelfde. Ik heb ook de laatste 2 taxol-kuren niet gehad. Heb ook last dat mijn teennagels er heel vreemd uitzien. Ik durf ze ook niet te knippen, omdat ik bang ben dat de hele nagel eraf valt. Ik heb ook last van die kou aan mijn handen en voeten. Gek genoeg niet bij de rest van mijn lichaam. Heb ook veel pijn aan handen en voeten gehad en dat wordt nu gelukkig al een beetje minder. Helaas heeft mijn servies het niet helemaal overleefd, Moet toch binnenkort maar eens op jacht gaan naar iets nieuws.
Als je pijn van neuropathie komt kun je PEA creme proberen, dat heeft mij wel enige verlichting gegeven.
De bestralingen zijn mij reuze meegevallen, ik heb geen last van brandplekken, maar ik smeer wel met creme. Omdat de tumor links zat bij mij moest ik een snorkel gebruiken en speciale ademhalingstechniek toepassen. Het was goed t doen, maar ik hoefde maar 15x. Op aanraden van mijn vriendin, helaas ook ervaringsdeskundige nam ik steeds een flesje water mee, zodat ik gelijk water kon drinken na de bestraling en ik moet zeggen, ik was wel blij met mijn flesje water iedere dag. Maar het klopt wat men zegt, je bent meer bezig met aan en uitkleden dan dat de behandeling zelf duurt. Heb ook geen last van vermoeidheidsverschijnselen.
Groetjes Wilma