Last Chance Saloon

Lief ruig, diep en kort

Leef diep, ruig en kort

Mijn droom is kankerpatiënten de mogelijkheid te geven een tandje hoger te leven. De Last Chance Saloon biedt patiënten super intensieve ervaringen. Ervaringen die diepe groeven in je ziel trekken. Zoals stedentrips naar Berlijn. Lekker met lotgenoten de bloempjes buiten zetten in de Oranienburger Strasse. In de kroegen flashen wij onze mismaakte tieten in ruil voor schnaps. Jawohl!

Ik bied ook retraites: een paar maanden vechten in de Ukraine, landmijnen opruimen in Zuid Soedan of drugshulpverlening in Medelin. Natuurlijk ook spannende uitjes. Speciale kinky avonden voor kankerpatiënten met of zonder prostaat of baarmoeder. Financiële specials hebben wij ook. Naar Las Vegas om in twee spetterende weken je zorgvuldig verdiende spaarcentjes over de balk te smijten!

Ben ik cynisch? Nee, ik ben kankerpatiënt. En kanker keert je binnenstebuiten. Na de chemo, operaties en bestralingen sta je met je ontredderde ziel onder je arm op straat. Op straat in de echte wereld. Hoe kun je ooit weer aansluiting vinden bij die maatschappij die gewoon is doorgegaan alsof er niets aan de hand was, terwijl jij een gevecht op leven en dood voerde in de loopgraven van het ziekenhuis.

Maar vrees niet, er is hulp. Veel hulp. Therapie in alle soorten en maten, financieel advies, thuiszorg, yoga, sport, ervaringen delen met lotgenoten, rouwverwerking, mindfulness. Groepstherapie, retraites, wandelgroepjes - je kunt overal het luisterende oor vinden.

Opvallend is de rode draad in de hulpverlening: de hulp is uitsluitend gericht is op acceptatie van dit achterlijke lot. Liever nog, omarm de weg die voor je ligt. Je kunt wennen aan een leven zonder werk, zonder seks en zonder haar. Je kunt je rijk voelen in een leven zonder toekomst als je jonge kinderen hebt. Ga naar binnen, zoek de schoonheid in rust van het hart. Vind betekenis in kleine dingen. Accepteer op elegante manier het lot dat de kosmos je geschonken heeft.

Dat is verdomme niet wat ik zoek! Ik ben boos. Ik ben razend op de wereld. Ik wil geen rust, meditatie of stilte. Ik wil revanche. Ik wil het restje van mijn vervloekte leven plankgas doorbrengen. Ik wil meer uit dit leven persen dan ooit.

Vandaar de Last Chance Saloon> werk in 1 jaar je hele bucketlist af. Leef diep, ruig en kort.

2 reacties