Het is een tijdje geleden.
Op mijn blog van woensdag 11 september 2019 schreef ik: Dit wordt vervolgd, zonder erbij te schrijven wanneer.
Nu zitten we in januari 2021 en het gaat nu goed met me. Ik ben dit jaar uit de ziektewet, net voor dat ik een WIA aanvraag moest doen, en werk nu 2 dgn per week. Ik werk maandagen en vrijdagen op een rustige locatie en dat gaat goed. In december 2020 heb ik weer een halfjaarlijkse controle gehad en mijn waardes waren nu goed. Maar wat heeft mijn lichaam moeten wennen aan de verandering! Ik slik 100 mg Thyrax en zit nu op 1000 mg calcium en hier voel ik me redelijk goed bij. Waar ik ook achter kwam dat het voor mij erg belangrijk is om Thyrax op het zelfde tijdstip in te nemen. Doe ik dat niet dan wordt ik, zowel lichamelijk als geestelijk, heel onrustig. Mijn TSH waarde zouden eigenlijk iets meer onderdrukt moeten worden door de Thyrax maar aangezien ik me daar dan niet goed bij voel en hartkloppingen (hé, mijn hart zakt even naar beneden) krijg, is in overleg met de internist mijn TSH waarde acceptabel. Nog steeds vind ik het, vooral onbewust, moeilijk en ben alert bij elk plekje en pijntje. Het vertrouwen in mijn lichaam moet nog steeds groeien. Gelukkig is de pijn in mijn gewrichten nu gezakt en ik sport ook weer, dit ligt nu jammer genoeg stil bij de sportschool. Ik probeer nu elke dag te lopen of te fietsen en doe yoga oefeningen thuis. Zo lekker dat dat goed voelt en dat ik daar weer energie voor heb. Wat mijn geheugen betreft, dat is nog erg moeilijk. Ik merk dat ook op mijn werk, aan de receptie, het echt moeilijk is om b.v. namen te onthouden. En gezichten met mondkapjes. Dezelfde dag lukt nog wel maar 3 of 4 dagen later weet ik het vaak niet meer en leg dat maar eens uit…. Wat ik ook merk, en ik ben benieuwd of anderen dat herkennen, is dat als ik iets altijd op een vaste plek op berg, en denk laat ik dat alvast klaarleggen ik dan steevast op de plek zoek waar het zou moeten liggen. Veel later denk ik dan oh ja, dat had ik alvast daar gelegd om het makkelijker te maken, nou niet dus. Of ik beweer bij hoog en bij laag dat ik dat niet wist en dan veel later denk ik; wacht eens….. En ja, had ik het toch geweten maar totaal niet herinnert. En wanneer ik bezig ben met iets en iemand zegt iets tegen me dan dringt dat absoluut niet tot me door terwijl ik dan zeg dat het goed is of dat ik het begrepen heb. Nu ik dat dus weet zeg ik dat ik zo bij die ander even langskom (wat ik dan ook kan vergeten) en dan me daar op kan concentreren en opschrijven. Op woensdagen pas ik op mijn een na jongste kleinkind en daar geniet ik zo van ondanks dat ik af en toe, domme oma….hoor ;-). Maar dat mag, oma’s mogen wat vergeten!!!
Af en toe ben ik schor maar voor de rest heb ik helemaal geen last van mijn keel, zo knap hoe mijn arts de schildklier heeft verwijdert die verkleefd zat aan mijn stembandzenuw. En dat je het litteken eigenlijk alleen kan zien wanneer je weet dat het er zit.
Nu toch weer even wat in mijn blog geschreven en ook nu zeg ik: wordt vervolgd, weet alleen nog niet wanneer :-).
Groetjes,
Anke
3 reacties
Hallo Anke, wat fijn om te lezen dat het bij jou toch relatief snel weer goed gaat. Ik herken sommige dingen wel wat je schrijft met name ook dat ik pilletje echt op vaste tijd in moet nemen. Ik moest helaas echt bijna 2 jaar te hoog slikken en dat heb ik geweten. Gelukkig zit ik nu stuk lager met dosering en dat gaat stuk beter. Maar 2 dagen werken zou voor mij, zelfs na 3 jaar nog een hele uitdaging zijn. Ik pas wel een ochtend per week op kleinzoon van bijna 3, ben mantelzorger voor mijn moeder en zorg ervoor dat ik paar keer per week fiets en/of loop. Die vergeetachtigheid is ook wel herkenbaar trouwens :-)
Groetjes Caroline
Hai Caroline,
Wat is het toch bij iedereen verschillend. Net als met het pilletje, ik was echt radeloos. Voelde me zo onrustig in m’n hoofd en lijf en dan opeens denk je last ik op dezelfde tijd m’n pilletje slikken voor 14 dgn. En dan merk je al zo een verschil. Fijn dat jij daar ook achter kwam. Maar mantelzorg en een kleinkind waar je op past kan ook heel intensief zijn. Wel goed dat je een paar keer sport/loopt per week. Ik merk dat als ik minder loop ook minder energie krijg. Ik heb nu ook de app Ommetje lopen en dat stimuleert echt. 20 min. per dag is goed. Ach, belangrijk is om te kijken waar jij je goed bij voelt en vooral luisteren naar ons lichaam. Ik hoop dat je je energie nog kan opbouwen. Fysio van het AvL heeft mij daar ook erg bij geholpen. En ja, m’n geheugen dat vind ik frustrerend. Probeer dat te accepteren. Goed om te lezen dat ik niet de enige ben😊.
groetjes,
Anke
Mijn lief moet vanwege hashimoto ook Thyrax slikken, maar doet het veel beter op de natuurlijke variant. En die is buiten het circuit om verkrijgbaar in Thailand, zonder recept. Iets voor jou?