Uitgezaaide borstkanker en vervolg

  In 2017 ben ik geopereerd aan borstkanker dit was een kleine tumor op de snijrand daarvoor kreeg ik 21 bestralingen.

Hierna bleef ik pijn houden bij mijn ribben ik liep hiervoor in het AVL.later kwam het besef dat dit door de bestraling kwam , ook wel bestralingsziekte genoemd, ik was benauwd en kon mijn moeilijk bukken om schoenveters te strikken. 6 jaar geleden kreeg ik pijn in mijn lies en heupen hiervoor kreeg ik injecties in slijmbeurs en rug via de lies, ik had daardoor minder pijn,   2 maanden geleden kwam ik voor de pijn bij een pijnarts hij liet een scan maken daarop was tezien dat er uitzaaiingen waren meteen naar de Oncoloog zij was zeer daadkrachtig via MRI rug CT scan en botbiopsie zagen zij dat eigenlijk eroveral uitzaaiingen waren.

Ik ben tussentijds ook op de eerste hulp geweest ik had al weken spierkrampen en spasme in mijn voeten en benen urenlang dat deed zo zeer dat ik er een eind aan wilde maken.ik kreeg via de artsen pragabaline 75 mg en tapentadol 50mg,het bleek door een tumor en afknelling te komen in mijn rug. Mocht ik daar pijn aan blijven houden dan komt er een spoed bestraling, ik heb sinds 10 dagen ook hormonen er heeft een biopsie plaats gevonden uit mijn zitbot deze is onderzocht en is hormoon gevoelig ik ben 72 dus allang door de overgang heen, ik merk nog weinig verandering aan mezelf door de medicijnen. Wel was op de MRI te zien dat er door de bestraling bindweefselverkleving was en vocht bij mijn longen, ik kan het laten weghalen maar dan is er kans op een klaplong, dus ik laat het voorlopig zo.

Zo naar de kaakchirurg i.v.m gebruik van botversterkers, ik had vernomen dat ze alle tanden en kiezen soms moeten trekken,mijn gebit is altijd goed onderhouden maar je bent toch 72, eigenlijk zie ik dat nu niet zo zitten.

Morgen krijg ik een MRI van mijn nek en hoofd, ik heb het gevoel dat ik daar ook uitzaaiingen heb, snachts kraakt het zelfs mijn man wordt er wakker van. Ik wacht af wat ze daarop vinden op de MRI, dan ga ik verder denken over botversterkers.

Voor de rest al veel geregeld en besproken met mijn kinderen, ook met de huisarts hoe ik alles wil, dat geeft mij een hoop rust.

Ik geniet van elke dag maar ben wel graag voorbereid

 

 

3 reacties

Jezus nog aan toe; wat is dat bij jou al langer sluipend aan de gang geweest alvorens het ontdekt wordt. En dat terwijl men weet en kan zien dat je behandeld bent geweest voor borstkanker. En je hebt wel degelijk actie ondernomen. Nu maar hopen dat bij hoofd en nek geen uitzaaiingen zijn. Je hebt al genoeg voor de kiezen. 

Ik heb ook voor de 2e keer borstkanker gekregen en ben net uit de behandelingen en heb nu ook het scenario van de osteoporose en ben ook versterkers aan het slikken. Ik moest ermee aan de slag; de uitslagen waren er niet meer naar om het met leefstijl en vit d3 en op te lossen. 

Maar jij hebt veel uitzaaiingen en das lastiger om mee te dealen en ik zie dat je dat wonderwel goed doet; die versterkers voor de botten kunnen inderdaad, zoals je zelf al zegt wel even wachten tot je meer zicht hebt op je totaaldiagnose.je huisarts al gesproken en als dat rust geeft is fijn want het is belangrijk om je veilig te weten in  de thuissituatie. 

Heel veel kracht voor de komende tijd en hopelijk komen er niet meer bij.

Anne van de Pals

 

 

Laatst bewerkt: 25/11/2025 - 22:14