Hoe werkt het? (klik om te openen)

Via Vraag het een professional kun je vragen stellen aan een deskundige op kanker.nl. Bijvoorbeeld een vraag over je diagnose of de onderzoeken die je krijgt. Of vragen over je behandeling en de bijwerkingen daarvan. Ook kun je bij ons terecht voor vragen over je leven met/na kanker. De deskundige kan met je meedenken en uitleg geven. Goed om te weten: de professionals vervangen nooit je eigen arts, verpleegkundige of hulpverlener. Die blijft altijd je eerste aanspreekpunt.

Hoe kunnen we je het beste helpen?

Heb je een vraag over iets in je online patiëntendossier? Bespreek die altijd eerst met je arts. Heb je er daarna nog vragen over, dan kun je bij ons terecht. Maar vraag altijd eerst je arts.

Stel je vraag zo duidelijk mogelijk

Wat zet je in je vraag? Dit kan belangrijk zijn om te noemen:

  • Welke onderzoeken je hebt gehad
  • Het stadium van de ziekte
  • Kenmerken van de tumor, bijvoorbeeld hormoongevoeligheid of genmutaties
  • Uitslagen van onderzoeken: bijvoorbeeld de PSA-waarde of de CIN-uitslag
  • De eindconclusie in het verslag van weefselonderzoek

Heb je vragen over bijwerkingen of gevolgen van de behandeling? Schrijf dan bijvoorbeeld:

  • Welke medicijnen je gebruikt of hebt gebruikt
  • Wanneer je bestraling kreeg
  • Wanneer je geopereerd bent 

Heb je vragen over omgaan met kanker? Schrijf dan bijvoorbeeld:

  • Welke problemen je ervaart. Heb je bijvoorbeeld last van angst of onzekerheid, of problemen met je relatie? Of heb je vragen over hoe het gaat met je werk?

Wat kun je beter niet doen?

  • Plaats niet het hele verslag van weefselonderzoek.
  • Plaats geen afbeeldingen van scans of röntgenfoto's.
  • Plaats geen foto’s van bobbeltjes, vlekjes en dat soort dingen.
  • Plaats geen namen, telefoonnummers, mailadressen van jezelf of zorgverleners.

Gebeurt dit toch? Dan moeten we dit soort extra gegevens helaas verwijderen.

Vind je het moeilijk om een vraag te stellen? Dan kunnen de voorlichters van kanker.nl helpen bij het maken van een vraag.

Goed om te weten:

  • Alle vragen en antwoorden zijn openbaar. Elke bezoeker van kanker.nl kan de vraag en het antwoord meelezen. Gebruik daarom altijd de naam die je hebt gekozen toen je een account aan hebt gemaakt.
  • Onze professionals stellen geen diagnose, geven geen second opinion en geen behandeladvies. Heb je klachten die door kanker kunnen komen, dan kun je het beste naar je huisarts gaan.

Hoe werkt het?

  • Om een vraag te kunnen stellen heb je een account nodig. Heb je een account dan moet je eerst inloggen.
  • Kies de professional(s) aan wie je een vraag wilt stellen. Klik op Stel je vraag en klik daarna op vraag versturen.
  • De professional probeert je vraag zo snel mogelijk te beantwoorden.
  • Je krijgt een melding op je overzicht met activiteiten als je vraag beantwoord is.

Waar het beste een second opinion vwb borstreconstructie na amputatie

28 november 2025 om 12.39
24 x gelezen

In verband met hormoongevoelige borstkanker heb ik een borstamputatie gehad waarbij ook een lymfeklier verwijderd is. Direct is er een TE geplaatst. De snijrand van mijn borst was echter niet schoon. Kort na de operatie ben ik bestraald geweest.

Voor nu staat mij nog een borstreconstructie te wachten.

I.v.m. de niet schone snijrand is tijdens een mdo besproken dat er een mogelijkheid is om tijdens de reconstructue nog wat extra weefsel weg te halen, vanuit oncologisch oogpunt zou dat niet nodig zijn zei men.

Via mijn plastisch chirurg heb ik al in het begin te horen gekregen dat ik te weinig buikvet heb voor een deeplap. Zelf wil ik geen ongelijke benen of billen dus reconstructie met weefsel daarvan valt voor mij af.

Omdat ik te slank zou zijn, zijn mijn opties beperkt zegt mijn plastisch chirurg. Inmiddels heeft zij ook gezegd dat een reconstructie met prothese niet mooi zal worden vanwege het feit dat ik slank ben en bestraald ben (verklevingen). Een reconstructie met prothese zou ook meerdere operaties opleveren in mijn geval zei zij.

Ik ben onder behandeling bij het JBZ in Den Bosch, daar voeren ze sowieso geen reconstructie met lipo filling uit en ik ben mij er van bewust dat er verschillende mogelijkheden zijn om te reconstueren, maar dat niet elk ziekenhuis elke expertise in huis heeft.

Zelf vind ik een prothese (als die wel mooi gelukt is) al niet mooi.

Ik zou graag een second opinion willen om te kijken wat een andere chirurg erover te zeggen heeft.

Antwoord

Goedemorgen,

In Maastricht doen ze veel reconstructies en ook met lipofilling etc.
Dat is redelijk in de buurt.
Anders het AVL in Amsterdam. 

hopelijk heb je hier wat aan.

Veel succes met de verdere behandeling.

Groetjes!

Laatst bewerkt: 02/12/2025 - 10:15