Een vraag in de groep Gevolgen van chemotherapie

Wat zijn de klachten na chemotherapie op lange termijn (jaren)

Ugc over deze informatie

Een vraag over een artikel uit de bibliotheek: Chemotherapie

Vraag gesteld door Esther48
Zaterdag 7 oktober 2017 om 9:19

Kan het zijn dat na chemotherapie (2 jaar later) er nog restverschijnselen optreden?
- toenemen van pijn in de voeten
- sneller vermoeid
- langer hersteltijd na verkoudheid
- sneller blessures krijgen
- eczeem krijgen

UGC Vincent1972

Zaterdag 7 oktober 2017 om 9:35

Van chemos gebaseerd op t edelmetaal Platinum (Cisplatine, Oxaliplatin, Irinotecan) is bekend dat de restverschijnselen veroorzaakt door zenuwschade (zoals die voeten, dat zal wel neuropathie zijn) op lange termijn sterk kunnen varieren (positief en negatief). Hoewel Cisplatine dacht ik meestal na 12mnd wel uitgewerkt is.

Het lijstje wat jij noemt is genoeg reden om dit met een arts te bespreken.

2 personen vinden dit behulpzaam
0 reacties op dit antwoord verberg reacties

UGC notmune

Donderdag 12 oktober 2017 om 10:36

Helaas moeten vaststellen, dat dat het geval is. Vooral de klachten inzake neuropathie nemen nog steeds toe. Veel pijn in handen, onderbenen en voeten. Vier jaar na laatste behandelingen (chemo, SCT, bestralingen) concludeerde UMCG na uitgebreid neurologisch onderzoek dat er sprake was van zeer ernstige neuropathie.
Nu, tien jaar later, zijn de klachten helaas nog erger geworden.

1 reactie
1 persoon vindt dit behulpzaam
1 reacties op dit antwoord verberg reacties

UGC wonder01

Vrijdag 17 november 2017 om 2:05

Sinds een maand of 2 speelt die zenuwpijn in mijn gezonde rechterbeen en voet enorm op. Heb het al 14 jaar in mijn verlamde linkerhelft. Kan je vertellen dat ik mij nu echt gehandicapt voel. Die oxycodon hadden ze mij wel eerder mogen geven. Gelukkig loop ik weer ik weer klein beetje. En vraag ik mij af of die ruiter embolie ook nog uit mijn chemo tijd komt. In ieder geval rust en pillen kom ik weer een heel eind.

Terug naar boven