Dat wonderlijke blije gevoel van de tweede kans

Het wonderlijke blije gevoel…

In het afgelopen jaar had ik pittige periodes vanwege mijn gezondheid. Voor mijn idee was ik –meestal- wel dankbaar en blij vanwege alle lieve mensen om mij heen en de goede dingen die ik ontving.

Bewust zoekend naar positieve dingen als de moed me in de schoenen zonk tijdens het lange en zware revalidatietraject en een roepen naar de Heere of Hij me dankbaar wilde maken en me opmerkzaam wilde maken op de kleine dingen zodat ik ondanks alles toch kon genieten. Tijdens de bestralingen elke dag heel bewust en soms dus alleen met mijn verstand iets positiefs opschrijven en zo een punt van (dank-)gebed creëren. Dat was een tip die ik ooit eens kreeg van iemand: focus op iets positiefs, zing een lied en je zult merken dat je er bovenuit getild wordt.

Vorige week ben ik er achter gekomen dat blijdschap en dankbaarheid nóg een dimensie dieper kan en heb ik de tekst “verheugt u in de Heere te allen tijde. Nog eens: verheugt u!” als een Godsgeschenk mogen ervaren.

In mijn omgeving waren er twee ingrijpende sterfgevallen (jonge mensen) en in de familie waren er grote zorgen. Zelf had ik nog allerlei pijntjes, frustraties, lange weg van herstel vanwege de nasleep door de behandeling van borstkanker en ik was moe, moe en nog eens moe. Ook van wat er allemaal gebeurde in de wereld, dichtbij en ver(der) weg, werd je niet vrolijk.

En op dát moment ging er diep in mijn hart iets “gloeien”. Onverklaarbaar en ongrijpbaar en zeker niet “maakbaar” door mijzelf. Ik was, omringd door allerlei zorgen en verdriet, zo verheugt dat ik een tweede kans kreeg. Na de kanker heb ik een tweede kans ontvangen. Mijn leven was niet afgesneden, sterker nog ik ben intenser en bewuster gaan leven. Ik werd er stil van en verbaasd en ook raakte ik er een beetje van in de war: Hoe kon ik mij zó intens blij voelen terwijl er allemaal narigheid om en in mij was?

Totdat ik me ineens realiseerde dat dit de “blijdschap in de Heere” was waar over gesproken wordt in de Bijbel. Een prachtige en machtige ervaring en inmiddels is het helaas al weer een beetje weggezakt. Hoewel, tijdens dit schrijven merk ik weer iets van het wonder. Want dat is het: het is een wonder, genadegave, van de Heere die ik mocht zien maar begrijpen doe ik het niet. Ik wil het wél met jullie delen en zo God groot maken.

Give thanks !!
https://www.youtube.com/watch?v=Bk_7wUR2Wdg


1 reactie